Temperatury rzędu 14-16 stopni z pierwszej połowy marca  pozwoliły nam ubrać się nieco lżej, a nawet wyciągnąć rower z piwnicy, dały możliwość spaceru w promieniach słońca i nadzieję, że wiosna na dobre zagości w naszym kraju.

Niestety, ustępująca pora roku postanowiła znów dać o sobie znać.

W piątkowe popołudnie rtęć w termometrach skurczyła się pokazując temperatury ujemne, a do tego zaczął mocno sypać śnieg. W kilka godzin krajobraz w naszej gminie zmienił się nie do poznania. Sytuacja na drogach w regionie i województwie pogorszyła się dramatycznie, doszło do wielu wypadków i kolizji drogowych.

Miejski Zarząd Komunalny w Sulejowie już w piątek o godz. 17.00 w Rejon I i II wysłał 2 piaskarki, a od godziny 4.00 dnia następnego na ulicę wyjechały 2 pługo piaskarki, pług oraz piaskarka. Dodatkowo 6 osób zostało skierowanych do odśnieżania chodników, będących w utrzymaniu gminy oraz terenu przy blokach w Sulejowie. W godzinach 6.00 – 11.00 odśnieżany i posypywany piachem był Rejon III.

W sobotę od godz. 6.00 koordynator objechał drogi gminne i w związku z tym do prac skierowane zostały 2 pługi samochodowe, 1 ładowarka i 1 ładowarko – koparka. W poniedziałek od godz. 4.00, z wykorzystaniem 2 pługo piaskarek oraz piaskarki, odśnieżany i posypywany był Rejon I, II i III oraz posypane zostały  chodniki, miejsca przystanków i tereny przy drodze krajowej (5 osób).

W sumie posypanych zostało 215 km dróg, odśnieżonych 150 km, a odśnieżanie z posypywaniem wykonano na 129 km dróg w naszej gminie .