Morsowanie dla Maciusia to charytatywna akcja na rzecz Maciusia Magiery, 4 letniego synka Mariusza Magiery naszego przyjaciela Sulejowskiego Morsa, a także nauczyciela i instruktora muzyki z Sulejowa.
Maciuś urodził się 08 września 2012 r. w 27 tyg. ciąży. W drugiej dobie życia u Maciusia wystąpiło obustronne krwawienie dokomorowe mózgu IV stopnia i krwiak śródmózgowy i od tego dnia zaczęła się walka o Jego życie. Chłopiec przeszedł wszystkie możliwe powikłania związane z wcześniactwem i długotrwałym pobytem na oddziale intensywnej terapii. Przez 72 dni był podłączony do respiratora i pokonał dysplazję oskrzelowo-płucną. W listopadzie przeszedł trzy poważne zabiegi ratujące Jego życie: 3 listopada – zabieg ligacji PDA, a 15 i 28 listopada – laseroterapia obu siatkówek po stwierdzeniu ROP III st. W grudniu 2012 r. stwierdzono u Maćka osteopenię wcześniaczą.

W styczniu 2013 r. wyszedł do domu na parę dni, by wrócić na badanie tomografii głowy. Niestety 10 stycznia to badanie wykazało aktywne wodogłowie pokrwotoczne. Na założenie zastawki czekał prawie cztery miesiące, które spędził w szpitalu bo był codziennie nakłuwany ponieważ miał założony zbiornik Rickhama. W dniu 19 kwietnia wszczepiono zastawkę komorowo – otrzewną. Od tej pory jeździ z rodzicami raz w miesiącu na kontrolę do neurochirurga. W sierpniu zbadano Maciusiowi słuch metodą ABR i okazało się, że ma obustronny niedosłuch średniego stopnia i od września nosi aparaty słuchowe. Maciuś wymaga intensywnej i ciągłej rehabilitacji oraz zaopatrzenia ortopedycznego.

Maciuś jest uśmiechniętym i radosnym dzieckiem, prosimy Dobrych Ludzi o pomoc aby mógł rozwijać się i zagrać z bratem w piłkę. Koszty leczenia i rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe rodziców i dlatego prosimy o możliwość przekazania 1 %:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa nr konta:
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
KRS 0000037904 z dopiskiem: „22635 Magiera Maciej – darowizna na pomoc i ochronę”

  • morsujemy-dla-maciusia-plakat