Podczas pięknej pogody na brzegach Zalewu Sulejowskiego wypoczywają nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale także turyści z innych części naszego województwa, a nawet spoza Łódzkiego. Zwłaszcza w weekendy można tam spotkać setki osób, zależy nam na tym, aby wszyscy mogli bezpiecznie odpocząć. Na mocy porozumienia podpisanego przez burmistrza Wojciecha Ostrowskiego z przedstawicielami Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Piotrkowie Trybunalskim, ratownicy otrzymali z gminnej kasy 4 tysiące złotych. Od kilku dni pilnują bezpieczeństwa wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim. W sumie na poprawę bezpieczeństwa przekazaliśmy w tym roku już ponad 30 tysięcy złotych.

Ratownicy pilnują porządku w weekendy, ale są gotowi do podjęcia akcji również w pozostałe dni tygodnia, nie tylko na Zalewie Sulejowskich, ale także na terenie innych akwenów i rzek, znajdujących się na terenie naszej gminy.

– Podczas wakacji minimalna obsada zespołów ratowniczych, pełniących dyżur na Zalewie Sulejowskim, składa się z minimum dwóch osób, wyposażonych w sprzęt ratowniczy – powiedział Andrzej Tomicki, instruktor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy po raz kolejny zaapelowali o rozwagę podczas odpoczynku nad wodą, ponieważ żadna – nawet największa dotacja tego nie zastąpi.

 – Na poprawę bezpieczeństwa przekazaliśmy już kilkadziesiąt tysięcy złotych. 30 tysięcy złotych przekazaliśmy na ponadnormatywne patrole policyjne, funkcjonariusze patrolują m.in. linie brzegowe. Policjanci na stałe stacjonują ponadto w Barkowicach Mokrych. Dodatkowo 4 tysiące złotych przekazaliśmy WOPR-owcom. Wiele osób spędzi wakacje na miejscu, dlatego musimy zadbać  o ich bezpieczeństwo – podsumował Włodzimierz Kapiec, inspektor UM w Sulejowie.

Wspólnie z ratownikami nakręciliśmy również film dotyczący podstawowych zasad bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać podczas wypoczynku nad i w wodzie. Niebawem będziemy publikować  jego części na naszym profilu facebookowym i stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

  • DSC_0110 (Copy)
  • DSC_0118 (Copy)
  • DSC_0120 (Copy)