Sulejów to aktualnie wielki plac budowy, oprócz pierwszego w Polsce pasywnego basenu i pasywnej hali sportowej rozpoczęto realizację kładki pieszo-rowerowej nad Pilicą i nowej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury.

Ten ostatni budynek będzie jednym z najważniejszych elementów rewitalizacji.

– Zmodernizowany Plac Straży i ulica Rynek, która niebawem również zostanie przebudowana, będą martwe jeżeli nie będzie między nimi obiektu tętniącego życiem.  Za budowę auli zapłacimy 800 tysięcy mniej niż planowano w kosztorysie i co najważniejsze w pełni wykorzystamy przyznane dofinansowanie, które w tym przypadku wynosi aż 2 miliony złotych – cieszy się burmistrz Wojciech Ostrowski.

Ta kulturalna inwestycja jest ważna zarówno dla mieszkańców odwiedzających MOK, jak i…sulejowską Bibliotekę.

– Aulę dobudujemy do już istniejącej Biblioteki przy ulicy Rynek, którą przy okazji wyremontujemy. Po przebudowie te obiekty – choć niezależne – będą tworzyć spójną, dobrze skomunikowaną całość – powiedział Jarosław Ziętal, dyrektor ds. realizacji w firmie ANNA-BUD, która jest generalnym wykonawcą inwestycji.

Niektórzy czekają na taki obiekt od wielu lat.

– Jako mieszkaniec czekam na nową aulę od 10 lat, jako pracownik Urzędu Miejskiego od 4, a jako dyrektor sulejowskiego MOK-u od 2 – mówi Dariusz Wojtysiak, dyrektor placówki i dodaje – nie będę ukrywał, że zarówno jak, jak i moi pracownicy jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia prac. Dla nas to również ogromne wyzwanie, ponieważ będziemy pomagać realizatorom m.in. na etapie budowy. Mamy wiele fajnych pomysłów, co sprawi, że w nowej siedzibie nasze możliwości będą dużo większe. W auli będzie 200 miejsc siedzących i wszystkie będą mogły zostać schowane w ścianach, co stworzy ogromną przestrzeń do zagospodarowania. Powstanie także scena z dużym ekranem, a przed nią będą się znajdować dwa ogromne wysięgniki, sterowane komputerowo, na których zostaną zainstalowane odpowiednie światła. Nie zapomnieliśmy oczywiście o odpowiednim nagłośnieniu, z pewnością więc będzie to obiekt wielofunkcyjny – podsumował Dariusz Wojtysiak.

Powierzchnia obecnego MOK-u wynosi 130 m2, natomiast ta nowego obiektu będzie wynosić aż 900 m2. Budowa ma się zakończyć w październiku 2021 roku.

*Na zdjęciach: wizualizacja powstającej auli (kolorystyka elewacji jest poglądowa) oraz Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie i radny Marcin Gadomski, którzy odwiedzili niedawno plac budowy.

  • Wizualizacja auli
  • IMG_1395 (Copy)