Teren na którym znajdowała się legendarna Victoria, wydzierżawiła pani Urszula Gwarda. Jej wspólnik współtworzył coraz popularniejszą w naszym regionie Rybakówkę, znajdującą się nieopodal Czarnocina. Teraz obydwoje chcą stworzyć w Sulejowie podobny lokal, pierwszy klient ma zostać obsłużony już wiosną przyszłego roku. W piątek, 4 września nowy dzierżawca tego terenu i burmistrz Wojciech Ostrowski podpisali umowę i omówili wspólne plany.

Jak zapowiada pani Urszula Gwarda powstanie tam obiekt bardzo oryginalny i wyróżniający się na mapie Polski.

 – Chcemy tam stworzyć m.in. restaurację, zależy nam na tym, żeby każdy, kto tam przyjedzie, powiedział: wow, nigdzie takiego miejsca nie widziałem. Pierwszy raz oglądaliśmy ten teren zimą ubiegłego roku i nie mogliśmy się doczekać, aż będziemy mogli tam zrealizować naszą wizję. Już w przyszłym miesiącu chcielibyśmy wejść na plac budowy, żeby wiosną obsłużyć pierwszego klienta. Oczywiście będziemy tworzyć nasz obiekt etapami, a restaurację zamierzamy otworzyć za dwa lata. Nie chcę wszystkiego zdradzać, ale będzie to miejsce zapewniające rozrywkę wszystkim gościom, liczymy na to, że plaża będzie odgrywać kluczową rolę – powiedziała inwestorka.

Burmistrz Wojciech Ostrowski zadeklarował, że nowi dzierżawcy mogą liczyć na naszą pomoc.

 – Cieszę się, że podpisaliśmy tę umowę akurat dzisiaj, ponieważ 4 września wspominamy ofiary bombardowania Sulejowa, a to zobowiązuje nas do brania przykładu z tamtych pokoleń, które po wojnie odbudowały Sulejów. My dzisiaj na szczęście nie musimy odbudowywać miasta, ale staramy się, żeby było coraz piękniejsze. Z sentymentem wspominam czasy świetności tzw. Polanki, wszyscy żałujemy, że te tereny tak bardzo podupadły, ale mam nadzieję, że ta umowa będzie pierwszym, znaczącym krokiem w kierunku rozwoju tego miejsca. Tym drugim będzie budowa pięknych plaż nad Pilicą, od dawna nad tym pracujemy i liczę na to, że w przyszłym roku zrealizujemy ten cel – podsumował burmistrz Wojciech Ostrowski.

Inwestorka wydzierżawiła dwie działki, pierwsza znajduje się w obrębie 2. m. Sulejów, jest to część działki nr 6/9, zabudowanej częściowo byłym budynkiem stanicy. Druga to nieruchomość położona w obr. 2. m. Sulejów, która również jest częścią działki nr 6/9, zabudowanej częściowo byłym budynkiem restauracji Victoria. Tę pierwszą wydzierżawiono na okres 5, a drugą 20 lat.

  • DSC_0954 (Copy)
  • DSC_0955 (Copy)
  • DSC_0959 (Copy)
  • DSC_0964 (Copy)