Co daje teatr? Konfrontacyjną demokrację, strefę wolności, dyskusję nieograniczoną a może odrywa nas od szarej często rzeczywistości i przenosi do innego świata, oddziałując na zmysły i kierując naszą podświadomością.           

Mamy wrażenie, że tego wszystkiego nie zabrakło 14 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie kiedy to mieliśmy zaszczyt gościć Teatr Polska z Poznania ze spektaklem „Ojczyzna”. Przedstawienie, któremu przewodził – zgodnie z tytułem – aspekt patriotyczny, skierowane było do szerokiego grona odbiorców. Zarówno dzieci, jak i dorośli zostali zaangażowani do czynnego udziału we wspólnej budowie podwalin kraju. Spektakl zaskoczył niebanalnym podejściem do tematu.  Przekaz był niezwykle innowacyjny i świeży, a element optymizmu i dowcipu towarzyszył na każdym kroku. Stałym ogniwem zabawy były imiennie podpisane katrony, które spełniały rolę swoistych cegiełek. Było to niezwykle symboliczne doznanie. Ekspresyjna gra aktorów, magiczne efekty świetlne i dźwiękowe oraz wyjątkowa relacja z publicznością uczyniły  ten spektakl oryginalnym   i nieszablonowym widowiskiem. Warto podkreślić, iż po raz pierwszy czyniliśmy honory domu dla teatru tak wielkiej rangi i z tak ambitnym, a zarazem abstrakcyjnym repertuarem. Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania i profesjonalizmu całej ekipy, dzięki której przedsięwzięcie zostało zorganizowane z rozmachem i polotem.

Miejmy nadzieję, że nasze kolejne projekty spotkają się z Państwa przychylnością i aprobatą. Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie.

  • img_8727
  • img_8735
  • img_8788
  • img_8717
  • img_8766
  • img_8782