24 pierwszaków ze Szkoły Podstawowej w Uszczynie to już pełnoprawni uczniowie! 22 października 2019 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie.

Akt ślubowania poprzedziła akademia, której scenariusz oparty był na programach telewizyjnych tzw. „talent show”. Pierwszaki wykonywały zadania, które wyznaczało czteroosobowe jury, złożone z uczniów klas starszych podstawówki w Uszczynie. Uczennice i uczniowie klasy pierwszej zapewnili m.in., że będą zdyscyplinowani i grzeczni, będą uczyć się sumiennie i systematycznie, że… zamiast słodyczy jeść będą warzywa i owoce, i że będą chwalić dobre imię szkoły, gdzie tylko się da.

Oby!!! – za słowo trzymają dyrektor szkoły Zbigniew Kwiecień, rodzice, przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Wojciechem Ostrowskim na czele i pozostali uczestnicy uroczystości.

Akt ślubowania poprzedził pięknie zatańczony Polonez. Warto dodać, że klasa pierwszaków to 12-cie dziewczynek i 12-tu chłopców – wszyscy utworzyli 12 par, które zatańczyły na poziomie… klasy maturalnej!

Wychowawcą jest Marlena Mikołajewska, będąca głównym organizatorem uroczystości.

Teraz, przelewek nie ma: ślubowali, uczyć  się muszą, słuchając przy tym nauczycieli oraz rodziców!

  • slubowanie (1)
  • slubowanie (2)
  • slubowanie (3)