Na bieżąco śledzimy sytuację epidemiologiczną w naszym regionie. 24 września 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Sulejowie odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, dotyczące powtórnego  pojawienia się COVID-19 w gminie Sulejów. Spotkanie odbyło się z inicjatywy burmistrza, który mimo urlopu wziął w nim udział.

W związku z sytuacją epidemiologiczną urzędnicy oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie niezmiennie są gotowi do świadczenia pomocy osobom tego potrzebującym. Na bieżąco współpracujemy również z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz przedstawicielami innych instytucji, tj. ochotniczych straży pożarnych, placówek oświatowych oraz sztabu kryzysowego. Każdego dnia osoby przebywające w kwarantannie (na dzień 24 września 2020 roku jest ich 107) regularnie odwiedzane są przez policjantów z sulejowskiego Komisariatu, którym mogą zgłaszać swoje potrzeby, a funkcjonariusze następnie informują o nich pracowników MOPS, którzy pomagają potrzebującym. Współpracujemy z pracownikami sklepów z terenu naszej gminy oraz sulejowskiej apteki. Dzięki temu przez cały okres pandemii bezpośrednio dostarczamy mieszkańcom do ich domów niezbędne zakupy spożywcze oraz leki.  Paczki dostarczane są w sposób bezkontaktowy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Osoby przebywające na kwarantannie, potrzebujące pomocy mogą dzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie (ul. Targowa 20) w godzinach 7.30-15.30, pod nr tel.: 44 616 20 33 wew. 21 lub 25 oraz pod numer całodobowy 515 105 987 (numer kryzysowy). Można też napisać e-mail na adres mops@sulejow.pl.