W skali całego kraju na ten cel zarezerwowano 6 miliardów złotych, natomiast nasza gmina otrzyma w ramach tej „koronawirusowej” rekompensaty dokładnie 2 654,195 zł – najwięcej ze wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego. Te pieniądze zostaną w całości wydane na inwestycje. W środę w siedzibie piotrkowskiego Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie w tej sprawie, w którym uczestniczyli poseł Grzegorz Lorek, starosta Piotr Wojtysiak oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu piotrkowskiego.

Parlamentarzysta wyjaśnił według jakich kryteriów przedstawiciele Ministerstwa Finansów rozdzielali te pieniądze.

 – Wysokość tych dotacji jest uzależniona od wydatków majątkowych. Można te pieniądze przeznaczyć na budowę kanalizacji, wodociągów, żłobków, przedszkoli, dróg, czy chodników. To nawiązka za to, co straciliście z wpływów w wyniku pandemii – tłumaczył samorządowcom Grzegorz Lorek.

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu do wszystkich gmin trafią stosowne czeki, a dotacje będą wypłacane przez pracowników Urzędu Wojewódzkiego. Pieniądze będzie można wydać w tym lub w przyszłym roku.

 – W imieniu mieszkańców naszej gminy chciałbym bardzo podziękować za te pieniądze, ponieważ potrzeb jest dużo, a funduszy na ogół dużo mniej. Słuchając doniesień medialnych na temat tarczy dla samorządów, nie bardzo wierzyłem w szybką realizację tych zamiarów, ale okazało się, że zostało to zrealizowane bardzo sprawnie. Liczę na to, że być może część puli, która otrzymał pan starosta – czyli 2 miliony 800 tysięcy złotych – zostanie przeznaczona na inwestycje na terenie naszej gminy, połowę ewentualnie możemy dołożyć – podsumował burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski.

W tej chwili sulejowscy urzędnicy przygotowują listę inwestycji, które moglibyśmy zrealizować dzięki przyznanym funduszom.  O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

  • DSC_0699 (Copy)
  • DSC_0727 (Copy)
  • DSC_0739 (Copy)