GRAND PRIX festiwalu i NAGRODA GŁÓWNA  za tekst piosenki w XIII Międzynarodowym  Festiwalu Piosenki Dziecięcej „INTERMUZA” trafiły do Sulejowa.

 W sobotę, 28 maja, w sali koncertowej „Muza” w Sosnowcu, miała miejsce już XIII edycja konkursu przeznaczonego dla dzieci od 7 do 13 roku życia. Dyrektorem Artystycznym, pomysłodawcą, przewodniczącym jury i prowadzącym finał tego europejskiego festiwalu jest co roku, pochodzący z Sosonowca, Jacek Cygan, znakomity autor tekstów, stojący za sukcesami wielu polskich gwiazd muzyki rozrywkowej. Oprócz Pan Jacka, w tym roku, w jury zasiedli: Beata Przybytek (wokalistka jazzowa), Tomasz Kałwak (kompozytor), Tadeusz Piszek (baryton Opery Śląskiej) i Wojciech Byrski (również jeden z czołowych autorów tekstów piosenek).

 Samo znalezienie się w finale „Intermuzy” było już nie lada sukcesem, gdyż z ogólnopolskich eliminacji I stopnia wybieranych jest zaledwie kilkanaście osób, które prezentują 2 utwory w II – finałowym etapie.  Równolegle z konkursem wokalnym prowadzony był ogólnopolski otwarty konkurs na tekst piosenki dziecięcej. Wyniki obu konkursów ogłaszane są podczas Koncertu Galowego z udziałem Gwiazdy (w tym roku zaproszono świetnego Mietka Szcześniaka). W tegorocznej edycji Europejskiego Integracyjengo Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Intermuza” reprezentanci MOK-u w Sulejowie zostali nie tylko docenieni za swoją pracę, ale otrzymali za nią najwyższe laury tego festiwalu – dwie najważniejsze nagrody. Borys Bartłomiejczyk, którego Jacek Cygan nazwał „nadzieją i przyszłością polskiej piosenki” zdobył GRAND PRIX festiwalu (wygrały wykonania obu piosenek – „Addio pomidory” Wasowskiego i Przybory oraz „Ja się boję” Korcza i Chotomskiej). Natasza Bartłomiejczyk (wykonywała w finale autorski utwór „Swingiem malowane” i „Dyrygenta” E.Krysian zaaranżowane i grane przez Piotra Grzelaka i Rafała Litycha) oraz Anetta Bartłomiejczyk (instruktor i opiekun obojga wokalistów) otrzymały NAGRODĘ GŁÓWNĄ za najlepszy autorski tekst piosenki – „Świat bez komputera”. Piosenka pod tytułem „Świat bez komputera” ujrzy światło dzienne ( po dopisaniu muzyki przez kompozytora współpracującego z Jackiem Cyganem ) podczas przyszłorocznego Koncertu Galowego Intermuzy, który zostanie zainaugurowany właśnie tym utworem. Natasza, Borys i Anetta Bartłomiejczyk, jako goście specjalni, już zostali zaproszeni przez Przewodniczącego Jury obu konkursów – pana Jacka Cygana, do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

  • DSC_0141
  • DSC_0151