Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie zaoferował dzieciom bogaty wachlarz zajęć w czasie ferii zimowych, przypadających w tym roku na dwa ostatnie tygodnie stycznia. Codziennie – od godz. 10.00 do 14.00 odbywały się różnorodne warsztaty dla najmłodszych. Każdy znalazł coś dla siebie- zarówno pasjonaci sportu, wielbiciele plastyki czy miłośnicy zajęć edukacyjnych. Każdego dnia przeplatała się wielokształtność tematyczna, aby jak najbardziej urozmaicić czas uczestnikom.  Gry i zabawy sportowe zintegrowały grupę oraz wprowadziły ducha zdrowej rywalizacji.

Na zajęciach plastycznych dzieci mogły wykazać się zdolnościami manualnymi, tworząc makietę miasta z pudełek kartonowych oraz „wyplatać” papierowe serduszka i wazony. Milusińscy poznali ciekawostki o krajach naszego kontynentu w ramach Zimowej Akademii Młodego Europejczyka przeprowadzonej przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Piotrków Trybunalski. Z kolei Przedstawiciel Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego zapoznał dzieci z mieszkańcami okolicznych lasów  na tle zimowych krajobrazów. Gośćmi specjalnymi byli reprezentanci zawodów ratujących życie ludzi i zwierząt. Pielęgniarka Barbara Królik uczuliła najmłodszych na sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu ludzi, pokazała jak im zapobiegać, i jak – w razie konieczności – udzielać pierwszej pomocy. Posłużył do tego celu profesjonalny fantom, na którym dzieci ćwiczyły technikę postępowania ratującego życie . Natomiast Lekarz Weterynarii Pan Miłosz Kwieciński z Gabinetu Weterynaryjnego Columba-Vet, przybliżył tajniki swojego zawodu skupionego na zwierzętach. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska wiewiórkę, gołębia oraz psa myśliwskiego. Wszyscy byli zafascynowani spotkaniem z ludźmi, których pasją jest pomaganie ludziom i zwierzętom.

Jednak MOK nie byłby sobą, gdyby nie zorganizował przedstawień teatralnych, które są zresztą uwielbiane przez małych i większych bywalców zajęć. Interaktywny spektakl „Śpiąca królewna” uczynił ze znanej bajki humorystyczne, moralizatorskie i niezapomniane widowisko. Z kolei profilaktyczny pokaz „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce” uzmysłowił dzieciom  istotę zdrowego stylu życia. Był również wstępem do krótkiej pogadanki o właściwych nawykach żywieniowych, zakończonej wspólnym przygotowaniem zdrowych kanapeczek.

Wisienką na torcie całych Ferii był Bal Karnawałowy dla dzieci, nie tylko uczestniczących w zajęciach, ale również wszystkich miłośników dobrej zabawy. Animatorzy przeprowadzili szereg nietuzinkowych zabaw z taneczną muzyką w tle. Zrobili pokaz baniek mydlanych oraz mnóstwo konkursów z nagrodami. Wata cukrowa dla każdego uczestnika przypieczętowała pomyślność całej imprezy. Uśmiechnięte i klejące buzie dzieciaczków były tego najlepszym dowodem.

Nie byłoby to wszystko jednak możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulejowie za co serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że tegoroczne Ferie Zimowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie przyciągnęły tak dużą liczbę uczestników (średnio 50 dzieci każdego dnia) oraz wypełniły wolny czas atrakcyjnymi i ciekawymi zajęciami, na których oprócz dobrej zabawy, pojawił się także aspekt profilaktyczny i moralizatorki. Mamy już pomysły i apetyt na kolejne zajęcia, tym razem już te wakacyjne.

Serdecznie zapraszamy w lipcu.

  • ferie 3
  • ferie 4
  • ferie 2
  • ferie 7
  • ferie 5
  • ferie 6
  • ferie 8
  • ferie1