Reprezentanci Gimnazjum z Przygłowa zwycięzcami Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej chłopców 2016.

 

Chociaż podopieczni Łukasza Nojka i Agnieszki Kobżyńskiej debiutowali w rozgrywkach, to bez tremy radzili sobie z kolejnymi przeciwnikami i już w eliminacjach pozostawili w pokonanym boju zeszłorocznych triumfatorów – zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego. Złote medale wywalczyli pokonując uczniów PG Nr 5 ze Zduńskiej Woli.

W pierwszym półfinale po przeciwnych stronach siatki stanęli przedstawiciele PG Nr 5 w Zduńskiej Woli i Gimnazjum Nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Zwycięstwo siatkarzy Marty Michalskiej ani przez chwilę nie było zagrożone. Pewnie wygrali do 5 i 8, i to oni, tak jak ich koleżanki pół godziny wcześniej, zameldowali się w wielkim finale.

Równie jednostronny przebieg miał drugi półfinał, w którym zmierzyli się uczniowie z Gimnazjum z Jeżowa i Przygłowa. Zawodnicy Łukasza Nojka nie mieli kłopotu z wywalczeniem awansu i pewnie uzyskali przepustkę do finału rozgrywek. W całym spotkaniu pozwolili ugrać rywalom jedynie 17 punktów.

W meczu o trzecie miejsce zagrali pokonani z półfinałowych par: siatkarze z Rawy Mazowieckiej i Jeżowa. Obie ekipy bardzo chciały wrócić z medalem, czego efektem było niezwykle zacięte widowisko. O tym, która drużyna stanie na najniższym stopniu podium, miał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się siatkarze z Gimnazjum w Jeżowie, którzy wygrali decydującą partię do 8.

W turnieju pozostała już tylko jedna niewiadoma – kto wróci w poniedziałek do szkoły ze złotymi medalami. W ostatnim meczu tej edycji Orlikowej Ligi Mistrzów zmierzyli się reprezentanci Przygłowa i Zduńskiej Woli. Ci drudzy bardzo chcieli pójść w ślady swoich koleżanek, które wygrały rozgrywki wśród dziewcząt. Pomimo dopingu złotych medalistek, tego sukcesu nie udało się powtórzyć. Chłopcy z PG Nr 5 zostali pokonani przez rewelację rozgrywek – siatkarzy z Gimnazjum w Przygłowie! Reprezentanci gminy Sulejów do zwycięstwa potrzebowali dwóch setów.

Komplet wyników:

I półfinał: PG Nr 5 w Zduńskiej Woli – Gimnazjum Nr 1 w Rawie Mazowieckiej 2:0 (15:5, 15:8)

II półfinał: Gimnazjum w Jeżowie – Gimnazjum w Przygłowie 0:2 (7:15, 10:15)

Mecz o III miejsce: Gimnazjum w Jeżowie – Gimnazjum Nr 1 w Rawie Mazowieckiej 2:1 (15:11, 11:15, 15:8)

Finał: Gimnazjum w Przygłowie – PG Nr 5 w Zduńskiej Woli 2:0 (16:14, 15:11)

Klasyfikacja końcowa:

  1. Gimnazjum w Przygłowie
  2. Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli
  3. Gimnazjum w Jeżowie
  4. Gimnazjum Nr 1 w Rawie Mazowieckiej

MVP turnieju: Kacper Kotas (Gimnazjum w Przygłowie)

Składy drużyn:

Gimnazjum w Przygłowie: Jakub Rafke, Konrad Gawin, Michał Zawisza, Jakub Stanihauzer, Kacper Kotas, Szymon Zielonka, Kacper Purgał, Marcin Mazerant, Kacper Opala, Daniel Zielonka, trener: Łukasz Nojek, Agnieszka Kobżyńska. Dyrektorem Gimnazjum jest Anna Fijałkowska.

Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli: Kacper Skopiński, Jakub Małecki, Szymon Świniarski, Bartek Klimaszewski, Tymoteusz Turkowski, Marcel Werbiński, Witold Kacperczyk, Patryk Niełacny, Kajetan Wróblewski, Nikodem Szkilnik, trener: Marta Michalska

Gimnazjum w Jeżowie: Marcin Kowalczyk, Łukasz Kobierski, Patryk Winciorek, Maciej Celigowski, Damian Dzierzbiński, Bartłomiej Meszka, Jakub Koziarski, Kacper Meszka, Kamil Kulesza, trener: Justyna Bucholc

Gimnazjum Nr 1 w Rawie Mazowieckiej: Daniel Zys, Rafał Szewczyk, Dawid Skowroński, Adrian Pawlikowski, Piotr Mrowiński, Piotr Madej, Kacper Małkiewicz, Mikołaj Kołodziński, Tomasz Królikowski, trener: Renata Milczarek-Madej

Źródło: http://www.eks.skra.pl

  • 3b77d3f73b59742412f393cd0d264b14_xl