Projekt „Pod biało-czerwoną”, zainicjowany przez premiera Mateusza Morawieckiego, zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla polskich gmin, których mieszkańcy dołączą do projektu. Można głosować jeszcze przez kilkadziesiąt dni.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Głosować można tutaj.


Żeby flaga została wyeksponowana w centralnym miejscu gminy, jej mieszkańcy muszą oddać 100 głosów. Można to robić do 11 listopada, a 29 listopada dowiemy się, czy znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych samorządów