Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykły czas, który kojarzy się wszystkim z zaciszem domowego ogniska. Te wyjątkowe chwile spędzamy z najbliższymi i to właśnie dzięki nim, nasze serca napełniają się wszechogarniającą i niczym nie zmąconą radością i miłością. Wigilia to doskonała okazja, aby okazać swoje serce osobom potrzebującym. Dlatego już 15 grudnia, w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie, odbędzie się „Wigilia z Serca” z licytacjami i zbiórką pieniędzy dla chorego Maciusia –  mieszkańca naszej gminy.

Będzie to już druga odsłona tego niezwykłego, świątecznego wydarzenia. Wszyscy, którzy przybędą do SP we Włodzimierzowie, wysłuchają pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z gminy Sulejów. Początkujących wokalistów wspomogą „bardziej doświadczeni” w sztuce śpiewania podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie, czyli grupa „Cykady. Na finał usłyszymy nowopowstały, prężnie działający projekt wokalny gminy Sulejów, zespół ludowy „Piliczanie”.

Tych, którym przypadł do gustu „I Ogólnopolski Festiwal Grup Cyrkowych i Akrobatycznych”, informujemy, że Piotrkowska Fundacja Talentów przygotuje i zaprezentuje specjalny pokaz akrobatyczny. Wspomniana wyżej fundacja przeprowadzi również zbiórkę pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny dla potrzebującego Maciusia.

Coś dla ucha, coś dla oka i dla podniebienia: podczas świątecznego spotkania we Włodzimierzowie, będzie można nabyć piękne, własnoręcznie wykonane, ozdoby na specjalnie przygotowanym kiermaszu bożonarodzeniowym. Na dodatek Koła Gospodyń Wiejskich z Przygłowa, Barkowic, Barkowic Mokrych i Nowej Wsi przygotują tradycyjne, wigilijne potrawy, które zapachem i starannością wykonania zachęcać będą do degustacji. Dochód z kiermaszu oraz ze sprzedaży potraw, które będzie można zakupić za symboliczną złotówkę, w całości przekazany zostanie dla chorego Maciusia.

Podczas Wigilii odbędzie się też szereg licytacji, różnego rodzaju bonów, talonów, voucherów czy choinek, krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie. Fani piłki siatkowej będą mogli wylicytować… piłkę z autografami reprezentantów Polski w piłce siatkowej! Ponadto każdy darczyńca będzie miał możliwość podpisania się na wyjątkowym sercu, specjalnie namalowanym na tę niezwykłą okoliczność. Na zakończenie serce z autografami osób, które wzięły udział w wigilii, również zostanie wylicytowane.

Maciuś – urodził się w 27. tygodniu ciąży. Przeszedł wszystkie możliwe powikłania związane z wcześniactwem i długotrwałym pobytem na oddziale intensywnej terapii. Przez 72 dni był podłączony do respiratora i pokonał dysplazję oskrzelowo-płucną. W listopadzie przeszedł trzy poważne zabiegi ratujące Jego życie:
zabieg ligacji PDA, laseroterapię obu siatkówek. W grudniu 2012 r. stwierdzono u Maćka osteopenię wcześniaczą.

 Maciuś ma bardzo duże napięcie mięśniowe, które nie pozwala mu siedzieć czy stanąć na nogi, dlatego Rodzice podjęli decyzję o zabiegu fibrotomi. Zabieg został wykonany na Ukrainie. Maciuś wymaga intensywnej i ciągłej rehabilitacji oraz zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, jest pod stałą opieką: pediatry, neurologa, neurochirurga, okulisty, endokrynologa oraz fizjoterapeuty.

Organizatorem Wigilii po raz kolejny będzie Gmina Sulejów, przy wsparciu Piotrkowskiej Fundacji Talentów i Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie.