„Gwiazdo Betlejemska prowadź nas” – muzyczne jasełka w Szkole Podstawowej w Przygłowie

 

Dnia 5 stycznia 2016 roku po raz drugi wystawiono w naszej szkole jasełka pt. „Gwiazdo Betlejemska prowadź nas”. Aniołowie narratorzy
i kolędnicy śpiewający kolędę autorstwa uczennicy klasy VI Nataszy Bartlomiejczyk i jej mamy wprowadzali wszystkich w akcje poszczególnych scen. Jasełka połączyły przyjście na świat Pana Jezusa i narodziny dziecka
w domu rodzinnym. Piękna muzyczna modlitwa matki w wykonaniu Nataszy Bartłomiejczyk– to prośba o opiekę do Maryi . Opowieść o wędrówce do Betlejem, narodzinach Jezusa, odwiedzających Go gości wprowadziła wszystkich w zadumę i świąteczny nastrój. W jasełkach wykorzystano piosenkę zespołu Abba „Many, many” z polskimi słowami dostosowanymi do dialogu Heroda i Herodiady. Piosenkę tę zaśpiewała uczennica kl.VI Marcelina Obin.
W postać Herodiady wcieliła się tańcząca Adrianna Kuna z kl. Vb, Heroda zagrał uczeń klasy VI Kacper Abratkiewicz. Rolę ojca rodziny pięknie odtworzył Adam Krześlak uczeń kl. VI, córkę wspaniale zagrała Patrycja Misztela uczennica klasy II. Każdy z aktorów: pantomima pasterzy – kl.II, gra Trzech Króli, Gwiazdy Betlejemskiej – kl.III i kolędników – kl.II dał z siebie wszystko, aby przesłanie przedstawienia było zrozumiałe dla całej społeczności szkolnej.

Premiera jasełek odbyła się 22 grudnia, kiedy na widowni zasiedli uczniowie
i pracownicy naszej szkoły. Tym razem przedstawienie skierowane było do władz i społeczności lokalnej, która zapełniała całą salę gimnastyczną. Zaproszeni goście stwierdzili, że nie było to zwykłe przedstawienie, ale musical w wykonaniu uczniów klas II-VI. Zwracając uwagę na wiek wykonawców, zmieniającą się scenerię i wiele trudnych do wykonania utworów wykonanych profesjonalne, „czuliśmy się jak w teatrze”. Owacje były na stojąco.

Scenariusz uroczystości opracowała p. Dorota Palus, recenzji dokonała
p. Aneta Bartłomiejczyk, oprawę muzyczną zapewnił p. Łukasz Misztela
z zespołem wokalnym „Siła głosu”. Podczas przedstawienia wykorzystano prezentację multimedialną, która nawiązywała do poszczególnych sceny jasełek.

Na sali gimnastycznej panowała przejmująca cisza będąca świadectwem wrażliwości i wejścia w moc i tajemnice Narodzin Pana Jezusa. Przedstawienie zachwyciło, co podkreśliła w swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Iwona Mucha.

Uroczyste spotkanie zakończyło się krótkim koncertem kolęd
w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz poczęstunkiem dla wszystkich obecnych na sali gości.

Pragniemy nadmienić, że przedstawienie nasze będzie wystawione na deskach teatru w Miejskim Domu Kultury w Piotrkowie Tryb. 02.02.2016 r. o godzinie 17.00

Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia naszych muzycznych jasełek – symboliczny koszt biletu 5,- zł od osoby.

 

Dorota Palus

 

  • DSC05246
  • DSC05269