6 grudnia br. w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostały podsumowane Konkursy ogłaszane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w 2016 roku: III edycja Konkursu „EkoAktywni”, III edycja Konkursu „Ekologiczny magister i doktor”, VI edycja Konkursu „Ekobelfry” za rok szkolny 2015/2016.

Celem VI edycji Konkursu „Ekobelfry” było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych nauczycieli, prowadzących działalność na polu edukacji ekologicznej oraz szkół i przedszkoli propagujących tematykę ochrony środowiska, prowadzących działania i rozpowszechniających dobre przykłady w tym zakresie w roku szkolnym 2015/2016. Konkurs został ogłoszony w dwóch kategoriach: Ekobelfer i Ekoszkoła. W każdej z kategorii zgłoszeń można było dokonywać w podkategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz szkoły specjalne i ośrodki szkolno – wychowawcze.

Wśród laureatów znalazło się 15 placówek z terenu woj. łódzkiego, w tym Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie. Szkołę reprezentowała 18 osobowa grupa uczniów z klas IV-VI oraz Dyrektor Katarzyna Drańska i nauczyciel przyrody, a zarazem opiekun szkolnego koła ekologicznego Hanna Kopeć.

Szkoła Podstawowa w Witowie brała udział w dwóch kategoriach: EkoBelfer i EkoSzkoła.

W Konkursie na Ekobelfra w podkategorii – szkoła podstawowa I miejsce w województwie łódzkim zajęła pani Hanna Kopeć. W konkursie na Ekoszkołę w podkategorii – szkoła podstawowa I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie. Nagrodą główną dla szkoły był czek w wysokości pięciu tysięcy złotych.

 

  • belfer-1n
  • belfer-2n
  • belfer-3n
  • belfer-4
  • belfer-5
  • belfer-6
  • belfer-7n