Wyjątkowa, niemal letnia, pogoda towarzyszyła uczestnikom IX Biegu Piastowskiego. Metę na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków pokonało 571 zawodników. Wygrał Vitalij Shafar z Ukrainy z czasem 1:04:33. Wśród kobiet, tak jak przed rokiem, najlepsza była jego rodaczka Daria Michałowa z czasem 1:17:32. Wśród zawodników na wózkach zwyciężył Tomasz Łyko z czasem 00:36:06. Sulejów reprezentowała Krystyna Rudzka z Podklasztorza, Mistrzyni Polski Weteranów, która bierze udział w biegowych rywalizacjach już od 7 lat. Pani Krystyna biegła na dystansie 21,097 km w kategorii K60 (60 – 69 lat) zajmując czwarte miejsce z czasem 02:07:06. W ramach IX Biegu Piastowskiego odbyły się też biegi młodzieżowe. Na bieżni Stadionu Miejskiego im. Inowrocławskich Olimpijczyków rywalizowało ponad 500 młodych biegaczy. Najlepsi zawodnicy biegów młodzieżowych i półmaratonu odbierali nagrody m.in. z rąk olimpijczyków: Edmunda Borowskiego, Wojciecha Rosińskiego i Jerzego Ulczyńskiego. Zawodom sportowym towarzyszyły również konkursy i występy artystyczne.

Klasyfikacja w kategorii K60 60-69 lat