Beniaminek IV ligi łódzkiej – Skalnik Sulejów pewnie pokonał przed własną publicznością jednego z pretendentów do awansu Polonię Piotrków Trybunalski 4:1 (1:0) w spotkaniu inaugurującym nowy sezon. Podopieczni Edwarda Cecota nie przestraszyli się faworyta, zagrali dobry mecz i zasłużenie schodzili z boiska z kompletem punktów.

Faworytem spotkania byli poloniści, ale sulejowski zespół nic nie robił sobie z przedmeczowych prognoz. W 23. minucie spotkania kibice Skalnika po raz pierwszy mogli cieszyć się ze strzelonego gola, którego zdobył sprowadzony ze Startu Lgota Wielka Łukasz Smolarczyk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Pięć minut po przerwie było już 1:1, a do wyrównania doprowadził Mateusz Jakubiak. Wydawało się, że Polonia przejmie inicjatywę. Nic z tego. Ostatni kwadrans należał do Skalnika. Maciej Witczak, Łukasz Smolarczyk i na koniec meczu Arkadiusz Noga wpisali się na listę strzelców i beniaminek odniósł inauguracyjne i w pełni zasłużone zwycięstwo.

Skalnik Sulejów – Polonia Piotrków Trybunalski 4:1 (1:0)

Bramki: Łukasz Smolarczyk 23′, 77′, Maciej Witczak 74′, Arkadiusz Noga 90′ – Mateusz Jakubiak 50′

Skalnik Sulejów: Ćwikła – Noga, Kołek, Jarzyński, Jęcek – Gul, Zawodziński (83′ Dobrowolski), Madej, Dutkiewicz (80′ Wiktor Malarz), Witczak (90′ Lasota) – Smolarczyk (85′ Krasoń).