W poniedziałek, 12 grudnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie odbył się – już po raz XVII – konkurs na „Najładniej wykonaną kolędę”. Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową liczbę uczestników, bo aż 86 w czterech kategoriach wiekowych. W Jury zasiedli: Pan Zygmunt Nowakowski, wieloletni pedagog muzyczny i wokalny oraz Pan Michał Domagała, kapelmistrz orkiestry dętej w Sulejowie. Obaj panowie mieli nie lada zadanie, bowiem poziom piosenkarski i instrumentalny był imponujący, a tym samym bardzo wyrównany.

 W kategorii „ Przedszkolaki”  wyróżnienie zdobyły: Ola Matyszewska i Marysia Dębiec– podopieczne Samorządowego Przedszkola w Sulejowie. Pozostali uczestnicy w tej kategorii wiekowej otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

W kolejnej kategorii tj. klasy 0-III szkoły podstawowej pierwsze miejsca należały do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przygłowie: Agaty Jędrzejczak oraz Patrycji Miszteli. Drugie miejsca zdobyły: Nikola Grochola i Adam Prasol również ze SP w Przygłowie. Trzecie miejsca należały do Amelii Famulskiej ze SP w Łęcznie i Zuzii Patrzykąt ze Szkoły na Podklasztorzu. Wyróżnienia zdobyli: Alicja Owiesek z SP Podklasztorze oraz Kuba Trzecianowski z Przedszkola Uśmiech Dziecka.

W kategorii klas IV – VI Bezkonkurencyjni okazali się: Ola Balińska reprezentująca  SP Podklasztorze i Maciek Purgał ze Szkoły Podstawowej w Łęcznie. Drugie miejsca zdobyli: Kacper Chrzan z Przygłowa oraz duet instrumentalno-wokalny z SP w Sulejowie Patrycja Leska  i Julia Piekarz. Trzecie miejsce powędrowało do Klaudii Lewczuk ze SP w Uszczynie i Amelii Owiesek – SP  na Podklasztorzu. Wyróżnienia otrzymali: Maria Młynarczyk ze SP w Przygłowie oraz Agnieszka Dejewska z SP SPSK w Klementynowie. Pozostali uczestnicy otrzymali Dyplomy za udział.

W ostatniej kategorii- Gimnazjaliści – zaprezentowały się  trzy solistki z Gimnazjum w Przygłowie: Oktawia Tomasik, Wiktoria Kuśmierska i Nina Wtorkowska, wszystkie zostały nagrodzone.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dorota Jankowska, Zastępca Burmistrza Sulejowa, wręczając dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Należy jednak podkreślić, iż wszystkie wykonania i aranżacje  były wspaniałe i majestatycznie. Duży ukłon należy się Nauczycielom, Pedagogom  oraz Rodzicom, którzy skrupulatnie i gorliwie przygotowywali dzieci do występu. Z roku na rok przybywa uczestników, którzy coraz wyżej podnoszą wokalną poprzeczkę. My oczywiście, nie posiadamy się z radości z tego tytułu i gorąco zachęcamy do brania udziału w konkursie na „Najładniej wykonaną kolędę” w następnych latach.

  • IMG_9284
  • IMG_9294
  • IMG_9297 (1)
  • IMG_9313 (2)