Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu RP, odwiedził w czwartek sulejowski magistrat, żeby wręczyć burmistrzowi promesę, potwierdzającą przyznanie naszej gminie pieniędzy w ramach tarczy dla samorządów. Przypomnijmy gmina Sulejów otrzyma z Funduszu Inwestycji Samorządowych 2 654,195 zł – najwięcej ze wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego. Te pieniądze zostaną w całości wydane na inwestycje.

Marszałek po raz kolejny bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat powstającej kładki pieszo-rowerowej w Sulejowie, która jego zdaniem wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, zwłaszcza w momencie, gdy nadal nie wiadomo kiedy powstanie droga S12 – której budowa została zablokowana przez ekologów – lub obwodnica miasta. Jak przypomniał Antoni Macierewicz,  miasto i gmina Sulejów są postrzegane przez parlamentarzystów i premiera jako „perła w koronie” powiatu piotrkowskiego i potrzebują najwięcej pomocy, dlatego gminie przyznano ponad 2,5 miliony złotych „koronawirusowej” rekompensaty.

Marszałkowi towarzyszyła radna powiatowa Katarzyna Miśkiewicz, która zabiega u starosty piotrkowskiego o przekazanie funduszy na inwestycje powiatowe, które moglibyśmy dofinansować z tej puli – m.in. dokończenie chodnika przy ulicy Lipowej w Poniatowie.

W spotkaniu uczestniczył również Michał Gaczkowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie, który z kolei lobbuje w sprawie realizacji trzech inwestycji, które mogłyby zostać sfinansowane z tych funduszy: remont chodników w Łęcznie i Kurnędzu oraz budowa świetlicy przy Szkole Podstawowej w Klementynowie. Wszyscy udali się później do Kurnędza, gdzie tamtejsza sołtys Katarzyna Wieczorek, próbowała przekonać gości, że ta inwestycja jest bardzo potrzebna.

Ostateczną listę inwestycji, które zostaną sfinansowane z tej puli, zatwierdzą radni. Nastąpi to po przekazaniu pieniędzy przez wojewodę.

  • DSC_0742 (Copy)
  • DSC_0758 (Copy)
  • DSC_0763 (Copy)
  • DSC_0792 (Copy)
  • DSC_0805 (Copy)
  • DSC_0810 (Copy)