W Szkole Podstawowej w Uszczynie 23 marca odbył się konkurs wiedzy „Maximus Omnibus”, w  którym udział wzięli uczniowie kl. IV-VI (22 osoby).  Organizatorami konkursu byli: bibliotekarka z Filii Bibliotecznej w Uszczynie oraz nauczyciel przyrody Ewa Krzaczyńska i nauczyciel historii Stanisław Pietrasiak.

Konkurs został przeprowadzony według zasad popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Turniej składał się z trzech rund, w czasie których zadawano pytania z różnych dziedzin.  Przygotowano 370 pytań. Pytania obejmowały  materiał z zakresu wszystkich przedmiotów szkolnych, a także z literatury, ortografii, życia szkoły, medycyny, astronomii i wiedzy ogólnej. Poziom konkursu był wysoki, wszyscy uczestnicy bronili swoich szans i dzielnie walczyli. Strategie i taktyki obrane przez graczy oraz trudne pytania finałowe pozwoliły wyłonić zwycięzcę. Omnibusem została Lena Drańska (uczennica kl. IV). W czasie turnieju nie zabrakło publiczności zagrzewającej do walki swoich faworytów. Klasowi koledzy nagradzali reprezentantów gromkimi brawami i nie milknącym aplauzem.

Okazało się również, że cieszący się nieustającą sympatią telewizyjny turniej uczniom przypadł do gustu. Po konkursie wśród uczestników słychać było zapytania dotyczące już kolejnej edycji teleturnieju.

  • IMG_2238
  • IMG_2221
  • IMG_2225
  • IMG_2249
  • IMG_2246