W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, po obydwu stronach ulicy Wschodniej, przy skrzyżowaniu z DK 12 do znaku D – 6 przejście dla pieszych, została zamontowana tabliczka T – 27 wskazująca, że przejście dla pieszych jest szczególnie uczęszczane przez dzieci. Zadbanie o bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza w bezpośrednim sąsiedztwie  DK – 12, ma niebagatelne znaczenie dla rodziców, którzy za kilka dni będą odprowadzali swoje pociechy do przedszkoli i szkół.

Na ulicy Rynek został odmalowany znak poziomy P – 10 (przejście dla pieszych, tzw. „pasy”), jak również zostało wydzielone miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z 3 lipca 2015 r., w kolorze niebieskim znaku P – 20, oznaczającego kopertę z wmalowanym wewnątrz znakiem P – 24 miejsce postojowe dla osoby niepełnosprawnej.

Dodatkowo, dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, korzystających z ulicy Rolniczej w Przygłowie, zamontowane zostały dwa progi zwalniające.

  • DSC00092
  • DSC00093
  • DSC00100
  • DSC00101