Przypominamy, że od soboty, 10 października maseczki będziemy musieli nosić również w przestrzeni otwartej. Do tej pory nos i usta musieliśmy zakrywać m.in. w sklepach, kościołach, urzędach i innych budynkach użyteczności publicznej. Także w pojazdach transportu publicznego trzeba zasłaniać usta i nos, a przypadku prywatnych aut maseczki należy zakładać podczas podróżowania ze znajomymi, współpracownikami z pracy – generalnie osobami, z którymi nie mieszkamy.

Sulejowscy strażacy będą rozdawać maseczki, ale najlepiej mieć własną, tym bardziej, że za jej brak policjanci mogą nas ukarać mandatem w wysokości do 500 zł, a gdy odmówimy jego przyjęcia mogą skierować wniosek do sądu o ukaranie. Zwolnieni z noszenia maseczek będą tylko ci, którzy posiadają przy sobie zaświadczenie lekarskie.

Tylko 8 października na terenie naszej gminy w kwarantannie przebywało aż 507 osób! Dbajmy przede wszystkim o seniorów i przewlekle chorych, ponieważ to oni są najbardziej narażeni.

W naszych urzędach już od kilku miesięcy stosujemy zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego, a we wszystkich szkołach umieściliśmy ozonatory. Dyrektorzy placówek oświatowych opracowali też specjalne regulaminy, obowiązujące podczas pandemii. Wszystko po to, aby nie narażać uczniów i nauczycieli.

Powiat piotrkowski nadal znajduje się w żółtej strefie bezpieczeństwa, ale od soboty w żółtej strefie znajdzie się cała Polska, a sąsiadujący z naszą gminą Piotrków Trybunalski zostanie objęty czerwoną strefą, pamiętajmy o tym podczas podróży