To już „XXV Piesza Pielgrzymka Żołnierzy Na Jasną Górę”. Wyrusza ona 5 sierpnia ze stolicy i melduje się 14 sierpnia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie. Na trasie tego wspaniałego przedsięwzięcia znalazło się nasze miasto.

W nocy z 10 na 11 sierpnia br. wojskowi pątnicy będą mieli nocleg w Sulejowie. Pielgrzymi przybędą do „Nadpiliczańskiego Grodu” od strony Strzelec w środę 10 sierpnia i około godziny 18.00 wejdą na teren obozowiska zlokalizowanego na wprost stadniny koni na Podklasztorzu. O 21.00 zaplanowano Apel Jasnogórski (wejście będzie możliwe po zarejestrowaniu się u służby dyżurnej obozowiska).

Wymarsz z Sulejowa rozpocznie się w czwartek 11 sierpnia o godzinie 7.00 i będzie kontynuowany ulicami: Dobra Woda, Targową, Opoczyńską – Piotrkowską (DK nr 12), Górną, Cmentarną w kierunku Wójtostwa i dalej na Wolę Przerębską. Po drodze zaplanowana jest msza święta o godzinie 8.00.

W pielgrzymce biorą udział żołnierze, funkcjonariusze i pracownicy straży granicznej oraz służby celnej nie tylko z Polski; swój udział zadeklarowały delegacje z Litwy, Słowacji, Chorwacji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Zachęcamy wszystkich do witania strudzonych mundurowych!

 

 

  • foto pielgrzymka