Ostatniego dnia stycznia w Zielonym Gościńcu we Włodzimierzowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca wydarzenia z dziedziny kultury, sportu i turystyki, które wydarzyły się w Gminie Sulejów w latach 2018-2019.

Organizatorzy przypomnieli zaproszonym gościom prawie 100 wydarzeń, każde z nich opatrzone było krótkim opisem, zdjęciem, a niekiedy również i filmem, które zostały zaprezentowane na nowoczesnym telebimie.

Galę swoją obecnością zaszczycili między innymi: posłanka na Sejm RP Anita Sowińska, poseł RP Grzegorz Lorek, wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, sekretarz Powiatu Piotrkowskiego Ireneusz Czerwiński, radni Rady Powiatu Piotrkowskiego: Katarzyna Miśkiewicz, Dorota Jankowska oraz Janusz Błaszczyński; Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Waldemar Drozd, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk oraz prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej Marek Hertel.

Galę uświetniły prezentacje zespołów działających w Miejskim Ośrodku Kultury: Sulejowskiej Grupy Teatralnej „aMOKtorzy” oraz zespołu wokalnego „Cykady”. Gościnnie wystąpił również duet akordeonowy „Two Old Accordion Boys”, czyli Daniel Baranowski i Wojciech Jędrzejec. Zwieńczeniem wydarzenia był występ niezwykle profesjonalnego Zespołu Ludowego Gminy Sulejów „Piliczanie”.

W kategorii kultura i turystyka wyróżnieni zostali: Marcin Gadomski – prezes stowarzyszenia „Sulejów dla Pokoleń”, Anetta Bartłomiejczyk – instruktorka grupy wokalnej „Cykady”, Aleksander Czarnecki – uczeń SP w Witowie-Kolonii za sukces w ogólnopolskim konkursie krasomówczym, Państwo Jolanta i Marcin Suszka – organizatorzy cyklicznych imprez związanych z morsowaniem i sprzątaniem rzeki Pilicy, Paweł Jakubczyk i Mirosław Pierzchała – przedstawiciele Stowarzyszenia Ułanów Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala, Blanka Strzelczyk – organizatorka I Kłudzickiego Święta Chleba, Janusz Dajcz – prezes stowarzyszenia „Wituś”, organizatorzy dożynek gminnych w Krzewinach i Barkowicach, 37. Drużyna Harcerska „Wilki” z Przygłowa, Zespół Ludowy Gminy Sulejów „Piliczanie”, Paweł Wąs – twórca niedawno wydanego albumu fotograficznego „Konspiracyjne Wojsko Polskie”, Gracjan Woch – młody mistrz hip-hopu, Krzysztof Bojarczuk – współtwórca nowego kwartalnika „Kronika Sulejowska”, Marta Piasta – nauczycielka z SP nr 2, Dorota Jankowska – radna Rady Powiatu Piotrkowskiego, Jan Milczarek – lokalny rzeźbiarz, dr Dariusz Rogut – dyrektor IPN w Łodzi, Anita Kaliszewska-Kuder – dyrektor Żłobka Samorządowego w Sulejowie, Lidia i Przemysław Nowak – właściciele restauracji Róża Wiatrów w Barkowicach, Janusz Błaszczyński – komendant Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Sulejowie.

Wyróżnienia w kategorii sport otrzymali: Tomasz Włodarczyk – wiceprezes Polskiego Związku Sportu Niesłyszących, Jacek Sęk – wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Marek Hertel – prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Andrzej Sobierski – wieloletni prezes klubu START Przygłów, Sławomir Pisarek i Konrad Wróbel – zaangażowani w przygotowania Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie, Krystyna Rudzka – wielokrotna zwyciężczyni maratonów i biegów długodystansowych, Izabela Stobiecka, Monika Nowak, Maja Daleszczyk, Magdalena Sobczyńska, Agnieszka Dąbrowska, Sandra Śpiewak, Olga Wrońska – dziewczyny grające w FUKS Sulejów, Wiesław Wieczorkowski – prezes FUKS Sulejów, Janusz Pełka – prezes Akademii Mini Siatkówki Plażowej, Michał Waszczykowski; Jacek Kisiel – członek zarządu Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Łukasz Zieliński reprezentant Polski w siatkówce plażowej niepełnosprawnych, Mateusz Dawid – młody zapaśnik,  Mirosław Ściepłek – prezes Skalnika Sulejów, Kacper Latocha – młody mistrz w tenisie stołowym, Siostry Julia i Natalia Sokalskie oraz Zuzanna Wieczorek – również za sukcesy w tenisie stołowym,  Justyna Dudczak i Przemysław Kostrzewa – firma protimer.pl.

Podziękowania trafiły do: Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, MUKS Piliczanka Sulejów, Łódzki Dom Kultury, Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, Koło Diabetyków w Sulejowie, Bogdan Pietrykowski, Sławomir Rybak, Stowarzyszenie „Razem Możemy Więcej”, Radio Strefa FM Piotrków, Wawel, Art Kolor, Salvum Odszkodowania, 7K Multimedia Solutions, Xdron, Fly High Drones, Druk24, MMM Technika Sceniczna, AS Pirotechnika, ZCB Owczary, Grupa PSB Mrówka Sulejów oraz Komex.

 

  • DSC_0576
  • DSC_0582
  • DSC_0586
  • DSC_0596
  • DSC_0599
  • DSC_0601
  • DSC_0604
  • DSC_0609
  • DSC_0610
  • DSC_0611
  • DSC_0616
  • DSC_0622
  • DSC_0630
  • DSC_0636
  • DSC_0637
  • DSC_0638
  • DSC_0639
  • DSC_0640
  • DSC_0642
  • DSC_0645
  • DSC_0648
  • DSC_0654
  • DSC_0655
  • DSC_0658
  • DSC_0660
  • DSC_0664
  • DSC_0666
  • DSC_0667
  • DSC_0673
  • DSC_0679
  • DSC_0680
  • DSC_0682
  • DSC_0683
  • DSC_0689
  • DSC_0690
  • DSC_0692
  • DSC_0694
  • DSC_0696
  • DSC_0697
  • DSC_0698
  • DSC_0700
  • DSC_0702
  • DSC_0704
  • DSC_0708
  • DSC_0712
  • DSC_0713
  • DSC_0715
  • DSC_0718
  • DSC_0721
  • DSC_0722
  • DSC_0723
  • DSC_0727
  • DSC_0730
  • DSC_0731
  • DSC_0733
  • DSC_0734
  • DSC_0740
  • DSC_0742
  • DSC_0745
  • DSC_0748
  • DSC_0749
  • DSC_0751
  • DSC_0752
  • DSC_0753
  • DSC_0754
  • DSC_0756
  • DSC_0757
  • DSC_0759
  • DSC_0761
  • DSC_0764
  • DSC_0767
  • DSC_0768
  • DSC_0770
  • DSC_0771
  • DSC_0772
  • DSC_0773
  • DSC_0774
  • DSC_0776
  • DSC_0777
  • DSC_0779
  • DSC_0780
  • DSC_0782
  • DSC_0785
  • DSC_0786
  • DSC_0788
  • DSC_0790
  • DSC_0792
  • DSC_0793
  • DSC_0794
  • DSC_0797
  • DSC_0798
  • DSC_0799
  • DSC_0801
  • DSC_0802
  • DSC_0803
  • DSC_0804
  • DSC_0805
  • DSC_0806
  • DSC_0807
  • DSC_0808
  • DSC_0809
  • DSC_0810
  • DSC_0811
  • DSC_0813
  • DSC_0815
  • DSC_0816
  • DSC_0817
  • DSC_0818
  • DSC_0820
  • DSC_0821
  • DSC_0822
  • DSC_0823
  • DSC_0824
  • DSC_0825
  • DSC_0827
  • DSC_0830
  • DSC_0831
  • DSC_0836
  • DSC_0840
  • DSC_0842
  • DSC_0844
  • DSC_0846
  • DSC_0847
  • DSC_0849
  • DSC_0850
  • DSC_0851
  • DSC_0852
  • DSC_0854
  • DSC_0858
  • DSC_0865
  • DSC_0869
  • DSC_0873
  • DSC_0874
  • DSC_0880
  • DSC_0881