W Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie promują postawy ciągłej pracy nad własnym rozwojem. Czytelnictwo otwiera uczniów na nieodkryte obszary wiedzy, zaspokaja twórczą ciekawość .

W wyznaczonym dniu każdego miesiąca odbywa się równoczesne czytanie w każdej klasie. W październiku klasy starsze umocniły ducha, słuchając treści o Janie Pawle II, wielkim polskim autorytecie. Klasy młodsze słuchały baśni z kanonu literatury europejskiej. Baśnie i bajeczki zainspirowały do przygotowania obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Klasy 0-V wykonały stroje na Pokaz Mody Bajkowej.

7 listopada w holu szkoły pojawił się różnobarwny korowód fantastycznych postaci. Na wybiegu zaprezentowało się około 50 uczniów. Jury pod przewodnictwem dyrektor Danuty Piątek przyznało nagrody książkowe za najciekawsze prezentacje, pozostali otrzymali zakładki, linijki i słodkości.

Zaproszona bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Przygłowie, Liliana Czerwińska, podarowała szkolnej bibliotece piękne wydanie baśni.

Pokaz ucieszył zebranych. Atrakcją były recytacje wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w wykonaniu utalentowanej uczennicy klasy gimnazjalnej N. Bartłomiejczyk i zbiorowy występ klasy II.

Mamy nadzieję, że poranek na wybiegu dał zebranym dużo radości i zacieśnił więzi z literaturą. Składamy podziękowania za czynne uczestnictwo w zabawie uczniom, rodzicom i nauczycielom.

  • DSC07429
  • DSC07369
  • DSC07442
  • DSC07356