Od kilkunastu dni na miejscu trwają intensywne prace. Po podpisaniu umowy wykonawca zlecił w hucie wykonanie konstrukcji stalowej kładki, taki proces zawsze nieco trwa. Ponadto konieczne okazało się wynajęcie specjalistycznej firmy, której pracownicy dokładnie zlokalizowali sieci teletechniczne, biegnące pod rzeką w rejonie budowanej kładki. Obecnie wykonywane są roboty fundamentowe – wbijanie ścianek szczelnych oraz mikropali.

Przypomnijmy, na budowę tego obiektu otrzymaliśmy dwie dotacje, najpierw 2,5 miliona złotych przyznali nam członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego i radni wojewódzkiego Sejmiku, a w połowie września premier przekazał na ten cel 720 tysięcy złotych z rezerwy budżetowej. Ta inwestycja zostanie więc dofinansowana w 60%.

Sulejowską kładkę pieszo-rowerową budują pracownicy konsorcjum firm DROMOSTORR i PWB Inżynieria. Koszt tej inwestycji to 5 250 156,95 zł brutto. Budowa powinna zakończyć się w marcu przyszłego roku.

Galeria zdjęć: Na zdjęciach od 1 do 4 widać obecnie prowadzone roboty fundamentowe – wbijanie ścianek szczelnych oraz mikropali. Robotnicy operują przede wszystkim na wysepce, znajdującej się na Pilicy.

  • DSC_0529 (Copy)
  • DSC_0525 (Copy)
  • DSC_0526 (Copy)
  • DSC_0527 (Copy)