Samospisu będzie można dokonać do 30 listopada, taki obowiązek mają osoby fizyczne (w gospodarstwach indywidualnych) o powierzchni minimum 1 ha, lub poniżej 1 ha użytków rolnych, w tym nieposiadające użytków rolnych, które prowadzą działy specjalne produkcji rolnej lub produkcję rolną, a także osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. Zachęcamy do spisywania się przez Internet oraz odwiedzenia spisobusa, który w najbliższą środę, 25 listopada zaparkuje przy siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie.

Od 23 listopada samospisu można dokonać tylko w ciągu 2 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 2 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej termin ten wynosił 14, później 5 dni, ale ze względu na to, że spis wkrótce się zakończy, został ograniczony do 2 dni.

Każdy, kto do 30 listopada spisze się przez Internet (spisrolny.gov.pl ) i wyśle na adres promocjeldz@stat.gov.pl wiadomość e-mail, wpisując w tytule samospis dla gmin, otrzyma upominek od pracowników Urzędu Statystycznego w Łodzi. W treści wiadomości należy podać numer spisanego gospodarstwa oraz dane do wysyłki.

Upominki otrzymają również najbardziej aktywni rachmistrzowie. 10 osób z naszego województwa, które dokonają wywiadu bezpośredniego w największej liczbie gospodarstw, otrzyma dysk zewnętrzny o pojemności 1 TB oraz zestaw atrakcyjnych gadżetów spisowych.

Przypominamy, że już w środę, 25 listopada do gminy Sulejów przyjedzie spisobus. Mobilny Punkt Spisowy zaparkuje przed siedzibą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Targowej 20. Będzie można się w nim spisać od 9.00 do 14.30. Ten obowiązek będą mogli wówczas spełnić nie tylko rolnicy z terenu naszej gminy. Należy wziąć ze sobą numer gospodarstwa wysłany z Urzędu Statystycznego albo numer gospodarstwa nadany przez pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz pesel. Za odmowę udziału w Powszechnym Spisie Rolnym może zostać nałożona kara grzywny.

Jeśli użytkownik gospodarstwa rolnego nie dokona samospisu, skontaktuje się z nim rachmistrz.