W 12. kolejce piotrkowskiej klasy A (grupa I) spotkały się drużyny Skalnika Sulejów i Luciążanki Przygłów. Derby gminy Sulejów od kilku lat cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony kibiców i nie inaczej było tym razem. Przed meczem w roli faworyta stawiana była Luciążanka, która w zeszłym sezonie była bliska awansu do klasy okręgowej.

Od początku meczu widać było nerwowość w poczynaniach zawodników obu drużyn. Pierwszą dobrą okazję do strzelenia bramki zmarnował zawodnik gości. Po kilkunastu minutach do głosu doszli zawodnicy Skalnika, stwarzając sobie wyborną okazję, ale z kilku metrów przestrzelił kapitan zespołu Dawid Stojek. Pomimo kilku prób z obu stron do przerwy wynik nie uległ zmianie i utrzymywał się bezbramkowy remis.

Na drugą połowę z większym animuszem wyszli gospodarze, którzy jako pierwsi mieli sytuację podbramkową zmarnowaną jednak przez Karola Ciołkowskiego. W środku pola zaczęły się mnożyć faule, a po jednym z nich, po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Łukasza Nojka, wynik spotkania otworzył właśnie Ciołkowski, który celnym strzałem głową zaskoczył bramkarza gości. Po bramce trener Skalnika Mariusz Duchnowski dokonał zmian, które jak się okazało były trafne. Wpuszczony na boisko Rafał Sobierski strzelił drugą bramkę dla gospodarzy. Po zamieszaniu w polu karnym wykazał się największym sprytem. Gdy za drugą żółtą kartkę z boiska musiał zejść obrońca gości Marek Trenda, to wydawało się że losy meczu są przesądzone. Nic bardziej mylnego, gdyż w tym czasie to zawodnicy Luciążanki mieli dwie doskonałe sytuacje do strzelenia bramki, jednak świetnymi interwencjami popisał się golkiper Skalnika Tomasz Głąbała. W końcówce meczu po jednej z kontr Skalnik strzelił kolejną bramkę. Po akcji skrzydłem Michała Krupińskiego trafienie zaliczył Dawid Stojek.

Skalnik Sulejów – Luciążanka Przygłów 3:0 (0:0)

Bramki: Karol Ciołkowski, Rafał Sobierski, Dawid Stojek

  • dsc_0171
  • dsc_0374
  • dsc_0230
  • dsc_0241
  • dsc_0310
  • dsc_0393
  • dsc_0391
  • dsc_0220