Harcerze w gminie Sulejów

Od początku maja, na terenie naszej gminy, hufiec ZHP Piotrków Trybunalski wdrożył działania w ramach projektu partnerskiego PoCUŚ, mające na celu utworzenie oddziału świetlicy podwórkowej „Cztery Pory Roku”. Pierwsze zajęcia odbyły się 20 maja 2019 r. przy Szkole Podstawowej w Witowie-Kolonii, ale rekrutacja nadal trwa.

Wszystkie chętne dzieci oraz młodzież w wieku od 6. do 18. roku życia serdecznie zachęcamy do udziału w zajęciach (2 spotkania w tygodniu, jedna zbiórka sobotnia na miesiąc oraz jedna wycieczka na kwartał). A to wszystko w ramach funduszy unijnych. 

Zajęcia świetlicy prowadzone są przez instruktorów ZHP, z wykorzystaniem metody harcerskiej, z nastawieniem na aktywny sposób spędzania wolnego czasu przez uczestników projektu. Dodatkowo dzieci i młodzież będą odbywać zajęcia ze specjalistami od czterech kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie oraz świadomość i ekspresja kulturalna).

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie świetlicy  http://piotrkow.zhp.pl/swietlica-podworkowa-cztery-pory-roku/ gdzie znajduje się krótka instrukcja jak jeszcze można zapisać dziecko na zajęcia.

  • 20190510_110451
  • 20190516_125321
  • 20190516_161906