W ten sposób chcemy walczyć z wykluczeniem cyfrowym wśród uczniów z terenu naszej gminy. 30 komputerów kilka dni temu przywieziono do Urzędu Miejskiego w Sulejowie, kolejne powinny dotrzeć już lipcu. Wszystkie zamierzamy przekazać podczas rozpoczęcia następnego roku szkolnego. W ramach dwóch projektów otrzymaliśmy na ten cel ponad 160 tysięcy złotych, nie dokładając ani złotówki.

Pierwsze 30 laptopów zakupiono w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach ZDALNA SZKOŁA .  Otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie w wysokości 69 600,00 zł. W każdym komputerze zainstalowano pakiet MS Office (wersja edukacyjna) i każdy jest wyposażony w zestaw słuchawkowy.

Z kolei w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach ZDALNA SZKOŁA + otrzymaliśmy 92 800,00 zł. Dzięki tej kwocie kupimy co najmniej 32 kolejne komputery.

Wszystkie laptopy zamierzamy wręczyć naszym uczniom we wrześniu.