Wojewoda łódzki przelał na konto gminy Sulejów 2 654 195 zł w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Przypomnijmy, żadna inna gmina z powiatu piotrkowskiego nie otrzymała większej „koronawirusowej” rekompensaty. Teraz nasi radni muszą zdecydować na co wydać te pieniądze.

Cała kwota zostanie przeznaczona na inwestycje w różnych częściach gminy.

– Z mojego skromnego doświadczenia na tym stanowisku wynika, że wszystkie samorządowe obietnice obecnego rządu są realizowane, postulaty małych gmin i małych miast są na ogół uwzględnianie, choć szczerze mówiąc, myślałem, że później otrzymamy te pieniądze. Teraz radni muszą zdecydować na co przeznaczona zostanie ta kwota. Uważam, że należy wziąć pod uwagę inwestycje, które już wcześniej obiecaliśmy, ale jeszcze nie udało się ich zrealizować – na przykład budowa świetlicy wiejskiej w Klementynowie oraz nakładki drogowe i chodniki – powiedział burmistrz Wojciech Ostrowski.

Niewykluczone, że radni zajmą się tą sprawą już podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która ma się odbyć pod koniec września.

– Mam nadzieję, że będziemy procedować uchwałę w tej sprawie już 29 września. Im wcześniej zajmiemy się tym tematem, tym szybciej rozpoczniemy inwestycje. Jestem pewien, że tych pieniędzy wystarczy na kilka zadań – podsumował Michał Gaczkowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

W ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych dla 11 gmin powiatu piotrkowskiego zarezerwowano prawie 12 milionów złotych, największą kwotę przelano na konto naszej gminy.