Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Witowie – Kolonii już niedługo doczeka się profesjonalnego obiektu sportowego, najnowocześniejszej w Gminie Sulejów hali sportowej.  Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe, a młodzież już nie może się doczekać oddania sali do użytku.

Od wielu lat zajęcia wychowania fizycznego są prowadzone w małej salce, dlatego też z nową halą sportową są związane nasze wielkie nadzieje i oczekiwania – mówi dyrektor placówki Katarzyna Drańska.

23 listopada 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Sulejowie została podpisana umowa z głównym wykonawcą robót, natomiast 7 grudnia tegoż roku uroczyście wmurowano kamień węgielny i oficjalnie przystąpiono do prac. Władze  Gminy Sulejów, dyrektor szkoły i cała społeczność szkolna  wykonały olbrzymią pracę pomagając przy budowie hali sportowej.

– Mieszkańcy naszej miejscowości, a przede wszystkim uczniowie i nauczyciele codziennie obserwowali postępy prac, a obecnie czekamy tylko na ostatnie potwierdzenia odbioru. Zaplanowaliśmy już termin uroczystego oddania sali do użytku, dnia 14 grudnia 2017 roku, czyli jeszcze przed świętami. Na pewno będzie to miły prezent pod choinkę dla naszych wychowanków – dodaje Katarzyna Drańska.

Nowa hala sportowa uzewnętrznia najnowocześniejsze standardy w zakresie budowy tego typu obiektów. Warto dodać, że będzie doposażona w trybuny, szatnie i toalety, czyli elementy,  które są niezbędne przy organizacji  imprez sportowych. Wokół hali poprowadzono drogę dojazdową i wybudowano miejsca parkingowe.

– Najbardziej cieszą się uczniowie, bo wreszcie będą mogli ćwiczyć w wyjątkowych warunkach, a dla tak małej społeczności tego typu obiekt to spełnienie marzeń o wielkim sporcie i przede wszystkim sukcesach z nim związanych – mówi dyrektor Drańska.

Po rocznych pracach budowlanych już teraz widać, że pieniądze zostały wydane w słusznej sprawie i przede wszystkim dla dobra dzieci, lokalnej społeczności i Gminy Sulejów.

Dodatkowo dobrą informację otrzymaliśmy od Wojewody Łódzkiego. Mimo krążących pogłosek o braku szans na pozyskanie jakichkolwiek funduszy zewnętrznych na budowę sali gimnastycznej przy SP w Witowie – Kolonii, władzom Gminy Sulejów, udało się pozyskać środki w wysokości 650.000,00 zł będące dofinansowaniem tej inwestycji, t. j. równowartość kwoty, która pozostała do zapłacenia wykonawcy robót budowlanych.

Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy podpisali się pod wnioskiem o dofinansowanie budowy sali, Dyrektor SP w Witowie – Kolonii Katarzynie Drańskiej i radnemu Janowi Ratajczykowi oraz wszystkim sołtysom z tego terenu za sprawnie przeprowadzoną zbiórkę podpisów pod wnioskiem złożonym na ręce posła ziemi piotrkowskiej, Ministra Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza, któremu również dziękuję za poparcie – powiedział nam Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski

7 grudnia 2016 r. wbito pierwszą łopatę

Minęło 11 miesięcy

Budowa szła bardzo sprawnie

 … i jeszcze odbiór techniczny, sanepid, straż i dzieci mogą już grać.