Pełnowymiarowa sala gimnastyczna (dla boiska do piłki koszykowej 15m/28m) przy Szkole Podstawowej w Witowie nabiera kształtu. Jest to ukoronowanie wniosków i marzeń mieszkańców tego regionu, którzy 20 lat temu rozpoczęli budowę szkoły. W tym tygodniu została wykonana konstrukcja więźby dachowej. Jeszcze rok temu trwały dyskusje, czy to ma być sala gimnastyczna, taka jaką wybudowano w Łęcznie, czy sala pełnowymiarowa. Wykonawca, Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Zawisza z Radomia,  stara się aby inwestycja pomimo długiej zimy została oddana w terminie określonym w umowie,  tj. do końca września bieżącego roku.  Całej budowie  najbardziej kibicują uczniowie tej szkoły. Największe zainteresowanie wzbudził dźwig budowlany, którego praca na bieżąco była przez nich kontrolowana. Jak mówi Dyrektor szkoły Katarzyna Drańska, obecnie uczniowie są zaangażowani w dobór kolorów ścian wnętrza sali. Radość z możliwości wpływu na wygląd ich upragnionej sali jest ogromna. Być może ta budowa wygeneruje w przyszłości inżynierów budowlanych ze szkoły w Witowie. Mieszkańcy okolicznych miejscowości mają już  plany  dotyczące  „pozaszkolnego” wykorzystania sali.  Obecnie działa już na terenie szkoły Międzyszkolny Klub Nauki Tenisa Stołowego, do którego należy 23 dzieci. Dyrektor szkoły jako była siatkarka marzy o klubie siatkarskim a uczniowie mają swoje, bardzo różne, pomysły na wykorzystanie sali. W tym roku tak zaangażowali się w to, co dzieje się wokół sali, że podczas rozgrywek gminnych w piłkę nożną chłopcy klas I-III zajęli pierwsze miejsce w gminie a klas IV-VI III lokatę. Ostatecznie w powiecie klasy I-III osiągnęły wysoką II pozycję. Jak widać potencjał, zapał i radość z upragnionej sali, która niebawem da możliwość pełnego rozwoju fizycznego dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, są ogromne.

Burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski wierzy, że nowobudowana sala będzie wykorzystana  przede wszystkim dla potrzeb szkoły, ale też będzie służyła mieszkańcom Witowa i okolicznych miejscowości.

Sala powstanie dzięki zaangażowaniu mieszkańców z terenu całego regionu, z którego dzieci uczą się w szkole w Witowie oraz Burmistrza, który był nauczycielem i dla którego dobro dzieci jest sprawą priorytetową. Także radni Rady Miejskiej w Sulejowie, którzy przychyli się do wniosku Burmistrza o ujęcie tej inwestycji w budżecie gminy, przede wszystkim radny Jan Ratajczyk, który o budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Witowie zabiegał od wielu lat, przyczynili się do urzeczywistnienia tych marzeń.

  • BUDOWA1
  • BUDOWA2