Skalnik na podium w Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim

W dniu 6 grudnia w Szczercowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2004 i młodszych. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A grały: Astoria Szczerców I, Polonia Piotrków, MUKS Wróblew, Skalnik Sulejów i PTC Pabianice. W grupie B rywalizowały drużyny: Astoria Szczerców II, Lechia Tomaszów Maz., UKS Concordia Piotrków, WKS Wieluń i Zawisza Rzgów.

Zawodnicy z Sulejowa do ostatniego meczu grupowego walczyli o awans do ćwierćfinału, ponieważ w pierwszych trzech meczach osiągali kolejno remisy z MUKS Wróblew 1-1 bramka D. Marcinkowski, z Astorią Szczerców I 0-0 i z PTC Pabianice 0-0. W ostatnim meczu wygrywając z Polonią Piotrków 1-0 po bramce kapitana zespołu Dawida Marcinkowskiego z rzutu wolnego.

W ćwierćfinale zawodnicy Skalnika mierzyli się z Lechią Tomaszów, gdzie w meczu padł remis 0-0, ale lepiej rzuty karne egzekwowali nasi młodzicy wygrywając 3-2.

W półfinale po bardzo ambitnej postawie padł remis 1-1 z WKS Wieluń po bramce Marcinkowskiego, lecz tym razem rzuty karne lepiej wykonywali przeciwnicy wygrywając 3-2.

W meczu „pocieszenia” o 3 miejsce Skalnik mierzył się z Zawiszą Rzgów dość pewnie odnosząc zwycięstwo 2-0 po bramkach Staszewskiego i Firmowskiej.

Cały turniej wygrali młodzi piłkarze WKS Wieluń pokonując rówieśników z UKS Concordia dopiero po rzutach karnych.

Klasyfikacja końcowa:

 1. WKS Wieluń
 2. UKS Concordia Piotrków Tryb.
 3. MGKS SKALNIK SULEJÓW
 4. Zawisza Rzgów
 5. RKS Lechia Tomaszów Maz.
 6. MUKS Wróblew
 7. Astoria Szczerców
 8. PTC Pabianice
 9. Polonia Piotrków
 10. Astoria Szczerców II

Nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Wiktoria Firmowska ze Skalnika. Drużyna na turnieju grała w następującym składzie : Jakub Owiesek, Patrycja Marcinkowska, Andrzej Stępień, Dawid Marcinkowski, Adrian Staszewski, Wiktoria Firmowska, Dominik Piechura, Piotr Paszewski, Tomasz Ordon, Piotr Kowalski, Michał Szymczyk, Michał Wysmyk i Maciej Górny. Kierownikiem drużyny był Tomasz Marcinkowski, a trenerem Łukasz Nojek. Wielkie brawa również dla rodziców, dzięki którym ten wyjazd udało się zorganizować i dzielnie dopingowali drużynę przez cały turniej.

 • 6.12.15 Szczerców