Wszystko wskazuje na to, że sulejowski zespół awansuje do IV ligi łódzkiej. W czwartek prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej zdecydowali, że w związku z pandemią koronawirusa, sezon piłkarski w IV lidze oraz niższych klasach rozgrywkowych zostanie zakończony i zweryfikowany na podstawie aktualnych tabel, ale z zachowaniem awansów. To oznacza, że MKGS Skalnik Sulejów, który przed zawieszeniem rozgrywek był liderem piotrkowskiej klasy okręgowej, awansuje do IV ligi łódzkiej.

Nasz zespół zakończył rundę jesienną  – i jak się okazuje również obecne rozgrywki – na pierwszym miejscu w ligowej tabeli, o punkt wyprzedzając KS Paradyż i o dwa KS Niedośpielin. Piłkarze Skalnika wygrali 10 spotkań, jedno zakończyło się remisem, a dwa ich porażką. Strzelili 39 bramek, tracąc ponad dwa razy mniej, a konkretnie 18.

Decyzję podjętą przez szefów wojewódzkich związków muszą jeszcze zatwierdzić członkowie Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, jeśli to nastąpi w sezonie 2020/2021 w IV lidze łódzkiej będzie rywalizować 21 zespołów.