Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejowie wzięli udział w XXXVI Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej LZS. Tematem przewodnim olimpiady była „Polska-Finlandia-Unia Europejska”. Patronat honorowy nad imprezą sprawowała Ambasada Finlandii w Warszawie.

Rywalizacja w Zakopanem obejmowała eliminacje teoretyczne i praktyczne. W części teoretycznej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu topografii, walorów krajoznawczych Polski i Karpat, historii i walorów turystyczno – krajoznawczych Finlandii. W teście znajdował się również zestaw pytań dotyczący Unii Europejskiej. Część praktyczna to marsz na orientację na terenie Zakopanego, którego trasa wyniosła ok. 10 km. Uczestnicy otrzymali karty startowe z opisem 5 punktów, które musieli rozpoznać i dojść do nich pieszo w określonym czasie.

Drużyna województwa łódzkiego, w skład której weszli uczniowie z Podklasztorza: Wiktor Dęderski, Michał Pastuszka i Juliusz Zawada zajęła IV miejsce. GRATULACJE ! ! !

Olimpiada odbyła się w dniach 8 – 10.11.2019 r. Wzięli w niej udział przedstawiciele 29 powiatów z 10 województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, małopolskiego, kujawsko – pomorskiego, opolskiego i łódzkiego. Uczniowie zostali przygotowani przez Martę Piastę.

 

  • IMG_0001
  • IMG_0003
  • IMG_0006