W Ośrodku Wypoczynkowym „Dresso” w Sulejowie odbyło się podsumowanie sezonu sportowo – turystycznego 2017 Zrzeszenia LZS Powiatu Piotrkowskiego.

26 stycznia 2018 roku nagrodzono najlepszych sportowców, trenerów, najlepsze rady gminne, kluby, szkoły i sekcje turystyczne.

Uroczystość poprowadził wicemistrz olimpijski w zapasach z Barcelony Piotr Stępień.

Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sulejowie Kacper Latocha został wyróżniony w kategorii Nadzieje Sportowe. Kacper odnosi sukcesy w tenisie stołowym.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sulejowie została wyróżniona za działalność na arenie ogólnopolskiej. Wśród sekcji turystycznych z powiatu piotrkowskiego zajęła II miejscu.

Przypomnijmy sukcesy minionego roku.

XXII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski – II miejsce,

XVIII Ogólnopolski Zlot Turystyczno – Ekologiczny „Szlakiem NadpilicznymI i II miejsce,

Finał XXXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno – Krajoznawczej pod nazwą „Polska – Chorwacja – Unia Europejska”V miejsce.

Podobne spotkanie  podsumowujące działalność LZS w województwie łódzkim odbyło się 16 grudnia w Łodzi. Szkoła Podstawowa z Podklasztorza została również wyróżniona w kategorii turystyka. Za wysokie osiągnięcia w ogólnopolskich zlotach i rajdach uplasowała się na II miejscu w województwie łódzkim.

Puchary za zajęte miejsca w klasyfikacji powiatowej i wojewódzkiej odebrała nauczycielka wychowania fizycznego, Marta Piasta, która przygotowywała uczniów do wyżej wymienionych imprez turystycznych.