Drugie i trzecie miejsce uczniów ze Szkoły Podstawowej we Włodzimierzowie w turnieju Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców 2018. Reprezentantom gminy Sulejów pogratulowali siatkarze PGE Skry.

Punktualnie o godzinie 9:00 na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie rozpoczął się finał rozgrywek Orlikowej Ligi Mistrzów. Prezes Zarządu EKS Skra Bełchatów Krzysztof Chwiałkowski oraz Wicedyrektor SP Nr 12 w Bełchatowie Andrzej Gąciarz przywitali wszystkie drużyny i rozlosowali pary półfinałowe dziewcząt (Publiczne Gimnazjum Nr 35 w Łodzi – Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie, Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli – Gimnazjum w Żychlinie). Chwilę później zabrzmiał gwizdek sędziego i pierwsza para półfinałowa zameldowała się na boisku.

Już kilka pierwszych piłek pokazało, że zarówno dziewczęta z PG Nr 35 w Łodzi, jak i SP we Włodzimierzowie są bardzo zmotywowane i zależy im na występie w wielkim finale. Premierową odsłonę zwyciężyły uczennice z gminy Sulejów (15:7), natomiast w drugim secie lepsze okazały się podopieczne Ewy Żebrowskiej-Zych (15:9). O tym, kto zagra o złoty medal, zadecydował tie-break, który zwyciężyły dziewczęta z Włodzimierzowa (15:12).

W drugim półfinale zagrały zwyciężczynie poprzedniej edycji rozgrywek – zawodniczki SP Nr 12 w Zduńskiej Woli z uczennicami z Żychlina. Mecz zakończył się w dwóch setach na korzyść drużyny prowadzonej przez Annę Danielską.

Spotkanie o trzecie miejsce rozpoczęło się przed godziną 11:00. Drużyna PG Nr 35 w Łodzi pewnie pokonała reprezentantki Żychlina (sety wygrane do 3 i 6). Tym samym łodzianki poprawiły wynik z ubiegłego roku i wskoczyły na najniższy stopień podium.

Wielki finał dostarczył zgromadzonym kibicom wielu emocji. Do ostatniej piłki nie było wiadomo, do kogo w tym roku powędrują złote medale. Po niezwykle wyrównanym pojedynku ekipa ze Zduńskiej Woli, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach rozgrywek, stanęła na najwyższym stopniu podium. W decydujących momentach ciężar gry wzięła na siebie Karina Antoszczyk, do której powędrowała statuetka MVP całego turnieju.

Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody młodym siatkarkom wręczyli Prezes Zarządu EKS Skra Bełchatów Krzysztof Chwiałkowski, Dyrektor Kancelarii Marszałka WŁ Marcin Młynarczyk, Inspektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UM Bogdan Krawczyk, a także siatkarze i sztab szkoleniowy PGE Skry: Mariusz Wlazły, Piotr Orczyk, Kamil Droszyński, Renee Teppan, Aleksander Antosiewicz, Hubert Węgrzyn, Robert Węglewski, Radosław Kolanek i Dominik Posmyk.

Komplet wyników:
I półfinał: PG 35 Łódź – SP Włodzimierzów 1:2 (7:15, 15:9, 13:15)
II półfinał: SP 12 Zduńska Wola – Gim Żychlin 2:0 (15:13, 15:6)
mecz o trzecie miejsce: PG 35 Łódź – Gim Żychlin 2:0 (15:3, 15:6)
mecz o pierwsze miejsce: SP 12 Zduńska Wola – SP Włodzimierzów 2:1 (15:9, 8:15, 16:14)

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli
2. Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie
3. Publiczne Gimnazjum Nr 35 w Łodzi
4. Gimnazjum w Żychlinie

Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie: Justyna Pytka, Karolina Żak, Anna Krupa, Agata Przewoźnik, Patrycja Świderska, Julia Kołek, Nikola Grzywacz. Trener: Małgorzata Zielonka

Chwilę po zakończeniu finału dziewcząt Prezes Zarządu EKS Skra Bełchatów Krzysztof Chwiałkowski, Dyrektor Kancelarii Biura Marszałka WŁ Marcin Młynarczyk, Inspektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UM Bogdan Krawczyk oraz kapitan PGE Skry Mariusz Wlazły przywitali drużyny chłopców z Włodzimierzowa, Rawy Mazowieckiej, Zduńskiej Woli i Bełchatowa. Nastąpiło losowanie par półfinałowych (Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli – Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rawie Mazowieckiej – Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie) i o godzinie 13:00 pierwsi półfinaliści rozpoczęli pojedynek o miejsce w meczu o złoty medal cały rozgrywek.

Spotkanie pomiędzy SP Nr 12 w Bełchatowie a SP Nr 12 w Zduńskiej Woli był powtórką ubiegłorocznego finału. Podopieczni Dominika Sagana niesieni dopingiem swoich koleżanek, które niespełna kilkanaście minut temu cieszyły się ze zwycięstwa w całych rozgrywkach, zaczęli pierwszego seta bardzo zmotywowani. Po wyrównanym początku siatkarze z Bełchatowa nie pozwolili rówieśnikom ze Zduńskiej Woli rozwinąć skrzydeł i po dwóch wygranych setach zameldowali się w finale.

Drugi półfinał również był bardzo wyrównany i do ostatniego momentu ciężko było powiedzieć, kto obok bełchatowian zagra o złoto. Pierwszego seta zwyciężyli uczniowie z Włodzimierzowa (15:6), natomiast dwie kolejne partie należały do zespołu Renaty Milczarek-Madej (wygrana do 8 i 12).

Mimo porażki w półfinałach ekipy ze Zduńskiej Woli i Włodzimierzowa miały szansę wrócić do domu z medalem. Mecz o brąz rozpoczął się o godzinie 14:30 i z powodu opadów deszczu został rozegrany w hali. Premierowa odsłona przebiegała pod dyktando drużyny z gminy Sulejów. W drugim secie role się odwróciły i siatkarze Dominika Sagana doprowadzili do tie-breaka. W końcówce spotkania walka trwała punkt za punkt i to zawodnicy z Włodzimierzowa cieszyli się z brązowego medalu.

Finał rozgrywek, podobnie jak spotkanie o trzecie miejsce, z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych został rozegrany w hali SP Nr 12 w Bełchatowie. Gospodarze pokazali, że bardzo pewnie czują się w miejscu, gdzie trenują na co dzień. Od początku spotkania drużyna z Rawy Mazowieckiej miała problem z silną zagrywką podopiecznych Małgorzaty Augustyniak, którzy pewnie wygrali pierwszego seta (15:4). Początek drugiej odsłony to kilkupunktowe prowadzenie uczniów Renaty Milczarek-Madej. Chwilę później, po udanych zagrywkach Aleksandra Czerwińskiego (wybranego MVP tegorocznych rozgrywek), to gospodarze wyszli na prowadzenie i cieszyli się ze zwycięstwa.

Pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody młodym siatkarzom wręczyli Wójt Gminy Bełchatów Kamil Ładziak, Wiceprezes Zarządu KPS Skra Bełchatów Grzegorz Stawinoga oraz Inspektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki UM Bogdan Krawczyk.

Komplet wyników:
I półfinał: SP 12 Zduńska Wola – SP 12 Bełchatów 0:2 (11:15, 7:15)
II półfinał: SP 1 Rawa Mazowiecka – SP Włodzimierzów 2:1 (6:15, 15:8, 15:12)
mecz o trzecie miejsce: SP 12 Zduńska Wola – SP Włodzimierzów 1:2 (9:15, 15:12, 14:16)
mecz o pierwsze miejsce: SP 12 Bełchatów – SP 1 Rawa Mazowiecka 2:0 (15:4, 15:8)

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie
2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rawie Mazowieckiej
3. Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie
4. Szkoła Podstawowa Nr 12 w Zduńskiej Woli

Szkoła Podstawowa we Włodzimierzowie: Daniel Zielonka, Bartosz Stańczyk, Jakub Wieczorek, Kacper Abratkiewicz, Jakub Morawiec, Jakub Kuna, Krzysztof Skowroński, Dawid Zielonka. Trener: Agnieszka Kobżyńska

Organizatorem turnieju „Orlikowa Liga Mistrzów Województwa Łódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców” jest Województwo Łódzkie, a na jego zlecenie organizatorem bezpośrednim w dyscyplinie siatkówka jest Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów. Patronat honorowy nad Turniejem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Gmina Bełchatów.

  • 2X3A3872a
  • 2X3A3912a
  • 2X3A4124a
  • 2X3A4166a