SUKCESY BIEGOWE GIMNAZJALISTÓW Z PRZYGŁOWA

25 września zostały przeprowadzone szkolne zawody w biegach przełajowych. Dziewczęta pobiegły na dystansie 1000 m. Najlepsza okazała się Julia Kołek, drugie miejsce zajęła Patrycja Purgał, a trzecią lokatę zdobyła Katarzyna Grzywacz. Chłopcy pobiegli na dystansie 1500 m. Najlepszy okazał się Adam Baryła, drugi był Adam Ślusarczyk, a podium uzupełnił Kamil Antosik.

26 września Gimnazjum w Przygłowie wzięło udział w Biegu Trybunalskim z OSiRem w Piotrkowie Trybunalskim. Udział w tym biegu brali : Antosik Kamil, Morawiec Klaudia, Kołek Julia, Purgał Patrycja, Jędrzejczyk Patrycja i Herman Milena.

28 września w indywidualnych biegach przełajowych w Wolborzu dwóch zawodników Gimnazjum w Przygłowie awansowało do szczebla wojewódzkiego. Adam Baryła został najlepszym biegaczem w powiecie piotrkowskim, natomiast Adam Ślusarczyk zajął czwarte miejsce. Kilka dni później w Uniejowie Adam Baryła zajął 19 miejsce na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego.

3 października w Wolborzu czwórka biegaczy z Przygłowa Baryła Adam, Ślusarczyk Adam, Antosik Kamil i Kołek Julia wzięła udział w Centralnym Finale XX Masowych Biegów Przełajowych, czyli Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych LZS. Najlepiej wypadł Antosik w kategorii wiekowej 2002 rocznik na dystansie 1500 m. zajmując 8 miejsce. Najlepszy zawodnik Gimnazjum z Przygłowa Baryła Adam uplasował się na 18 miejscu w roczniku 2000 na 1500 m.

8 października także w Wolborzu odbyły się eliminacje powiatowe dla chłopców i dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych. Sztafeta z Gimnazjum w Przygłowie chłopców zdobyła pierwsze miejsce w powiecie wygrywając z Wolborzem, Moszczenicą, Gorzkowicami i Rozprzą.

12 października chłopcy pojechali na zawody rejonowe jednak zajęli dziewiąte miejsce na szesnastu uczestników. Drużyna uczestniczyła w składzie : Baryła Adam, Ślusarczyk Adam, Antosik Kamil, Mazerant Marcin, Prokop Seweryn, Prokop Hubert, Rafke Jakub, Dutkiewicz Adam, Stańczyk Bartosz, Zielonka Szymon, Abratkiewicz Bartosz, Dulas Emil i Ogłoza Michał . Do zawodów uczestnicy zostali przygotowani przez Małgorzatę Zielonkę, Agnieszkę Kobżyńską i Łukasza Nojka.

W nagrodę za osiągnięte sukcesy uczniowie z Przygłowa reprezentujący swoją szkołę w biegach przełajowych dzięki zaangażowaniu nauczycieli pojechali na coroczną imprezę sportowo-rekreacyjną pod hasłem „Pobiegaj z Mistrzem” w Gimnazjum Publicznym w Mniszkowie. Adam Kszczot to absolwent gimnazjum, który był gościem honorowym i główną postacią tego wydarzenia. Warto dodać, że to tegoroczny wicemistrz świata na 800 m. z Pekinu. Dzieci i młodzież po przedstawieniu na sali gimnastycznej mogli porozmawiać, wziąć autograf czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Adamem. Spotkanie z mistrzem było świetnym ukoronowaniem udanej jesieni dla młodych biegaczy z Gimnazjum w Przygłowie.