W środę odbyła się konferencja prasowa, na której poseł Antoni Macierewicz (PiS) składał deklaracje ws. budowy kładki pieszo-rowerowej przez Pilicę:

Chcemy, aby równolegle do mostu w Sulejowie zbudować kładkę, by zminimalizować zagrożenie. To nie rozwiąże oczywiście wszystkich problemów ruchu kołowego, ale zmniejszy zasadniczo zagrożenie dla pieszych czy rowerzystów. Mam nadzieję, że w ciągu roku będzie zbudowana – powiedział A. Macierewicz.

Jednocześnie przypomniał, że Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podtrzymał decyzję środowiskową z klauzulą natychmiastowej wykonalności w sprawie budowy S12. W budżecie państwa zabezpieczono ponad 30 mln na dokumentację.

Te 2 lata opóźnienia były wynikiem blokowania przez różne, wpływowe środowiska wydania decyzji środowiskowej. (…) Przedtem oczywiście bardzo złą pracę zrobili ci politycy, którzy stawiali bardziej na rozwój S8 niż S12 i w związku z tym nie były podjęte skuteczne prace na połączenie autostrady A1 z S12 – dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Anna Milczanowska przypomniała, że 30 października ma zostać przedstawiony pełen harmonogram realizacji prac oczyszczania 10-kilometrowego odcinka Pilicy.

Myślimy też o zadbaniu o Zalew Sulejowski, aby wykorzystać potencjał turystyczny tego zbiornika – powiedziała parlamentarzystka PiS.

źródło: epiotrkow.pl  fot. A. Wolski