Uczniowie ZSP w Sulejowie i Gimnazjum w Przygłowie na V Międzynarodowych Targach Mody Fast Fashion w Ptak Warsaw Expo

Dnia 16.09.2016r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejowie oraz Gimnazjum w Przygłowie wraz z rodzicami i nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w V edycji Międzynarodowych Targów Mody Fast Fashion w Ptak Warsaw Expo, które w tym roku połączono z Warsaw Fashion Week i Targami Kosmetycznymi Beauty Days . Święto mody przyciągnęło do Nadarzyna  gro projektantów, przedstawicieli świata biznesu, marketingu i mediów nie tylko z Polski, ale też z wielu  krajów Europy Środkowej. Byliśmy świadkami premier najnowszych kolekcji oraz inauguracji sprzedaży na nowy sezon.

Podczas wręczania nagród przedstawicielom z 6-u szkół prezentujących swoje kreacje na pokazie,  mieliśmy niepowtarzalną przyjemność poznać największą gwiazdę świata mody-Annę Fendi. Skorzystanie z zaproszenia  do największego centrum  targowo – kongresowego w Europie to świetna okazja, by poszerzać swoją wiedzę na tematy z  przedsiębiorczości oraz kształtować własną ścieżkę w kierunku świadomych decyzji edukacyjno-zawodowych. Impreza przygotowana była z ogromnym rozmachem . Gdy przechadzaliśmy się po różowych dywanach, mieliśmy wrażenie , jakbyśmy przenieśli się do innego świata. Wszystko wokół było piękne, modne, pachnące i zdrowe. Można było testować kosmetyki, skorzystać z wykonania profesjonalnego makijażu  czy czesania. Chętni mogli  zupełnie bezpłatnie poddać się zabiegom medycyny estetycznej czy masażom. Jak łatwo domyślić się, z ofert tych korzystały głównie panie, chłopcy natomiast,  mogli spędzić czas w strefie męskiej,  zasiąść za kierownicą super aut i pograć na konsolach.

Cieszymy się, że wzięliśmy udział w najmodniejszej imprezie sezonu.

Warto jednak wspomnieć, że zanim odwiedziliśmy Ptak Warsaw Expo, spędziliśmy kilka godzin w stolicy. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież mogła przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, bardzo złożonego w ocenie, ale bez wątpienia stanowiącego do dziś przykład męstwa, heroizmu i walki o wolność. Ekspozycje Muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli też niedługi, ale przejmujący film w 3D pokazujący Warszawę zaraz po wyzwoleniu jako prawdziwe „miasto ruin”. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki stało się Stare Miasto. Byliśmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego, obejrzeliśmy Kolumnę Zygmunta, pomnik Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca. Poszliśmy też zobaczyć Pałac Prezydencki.

Warto było zwiedzić te miejsca, by uświadomić sobie, jak ważny jest patriotyzm, pamięć o tych, dzięki którym możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnej Polsce.

Warto było też odwiedzić Nadarzyn, by zrozumieć, że powinniśmy korzystać z możliwości, jakie daje nam wolność, kształcić się , odnosić sukcesy i dbać o rozwój.

  • img_1386
  • img_1388
  • img_20160916_100435
  • img_20160916_085909
  • img_1365