13 sierpnia o 15.00 w Sulejowie na Podklasztorzu odbędzie się II Gala Boksu organizowana wspólnie z Widzewem Łódź. W ramach gali przewidziano kilkanaście pojedynków z udziałem medalistów Mistrzostw Polski oraz członków  kadry narodowej. Celem gali jest promowanie pięknej dyscypliny sportowej, jaką jest boks, wśród dzieci i młodzieży z naszego województwa a przede wszystkim wśród mieszkańców Miasta i Gminy Sulejów.  Hasło gali brzmi ,,BOKS NA RINGU NIE  NA ULICY” .W pięknej zabytkowej scenerii pięściarze będą walczyli o Puchar Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego. Swoją obecność na gali potwierdziły  takie osobowości jak Mistrz Olimpijski w Boksie Jerzy Rybicki, Wi-ce Mistrz Olimpijski Paweł Skrzecz oraz brązowi medaliści Henryk Petrich i Sasha Siderenko . Na ringu oprócz mężczyzn pojawią się też boksujące kobiety.

14 sierpnia na Podklasztorzu po raz pierwszy w tej części Polski odbędzie się I FESTIWAL DISCO POLO & DANCE SULEJÓW 2016. Zapraszamy już od 15.00. Po rozgrzewce zaczniemy od mocnego uderzenia. To będzie prawdziwy POWEEEER!!!. Na naszej festiwalowej scenie pojawi się mega gwiazda polskiej muzyki tanecznej grupa POWER PLAY. Następnie zaśpiewają i zagrają: KAMIKADZE, JEET, OXIDE, DJ KELVIN SHOW, LOOKS a na finał gwiazda dwóch pokoleń miłośników disco polo grupa TARZAN BOY! W ramach festiwalu plebiscyt, wyróżnienia i złote płyty dla artystów. Będą z nami: serwis muzyczny DISCO KONCERTY oraz portal POLSKIE DISCO. Ponadto w programie przewidziana jest degustacja staropolskich potraw przygotowana min. przez KGW. Rozrywkę zapewnimy również najmłodszym uczestnikom sulejowskiego święta poprzez wyjątkowe animacje, malowanie buziek , gry i zabawy oraz olbrzymie wesołe miasteczko. Na koniec przewidziana jest dyskoteka w plenerze.

15 sierpnia zapraszamy na VI ŚREDNIOWIECZNĄ BIESIADĘ RODZINNĄ. O 12.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. w Kościele pw. św. Tomasza Becketa na Podklasztorzu. O 13.30 rozpoczęcie imprezy na placu przed Hotelem Podklasztorze. Przybędą do nas Bractwa Rycerskie z różnych stron naszego kraju. Z pewnością będzie można poczuć się  prawdziwym średniowiecznym mieszczaninem. Przewidziane są pokazy walk rycerskich oraz warsztaty rzemieślnicze. W dniu finałowym nie zabraknie również gier i zabaw zarówno dla najmłodszych jak  i  tych nieco starszych . Na koncertowej scenie zagrają: Black Angel, ŻUKI oraz gwiazda z Rumunii MARIO BISCHIN. Również w poniedziałek na zakończenie biesiady zaplanowana jest dyskoteka pod gwiazdami.

 

plakat ost ostateczny