Piotrkowskie Stowarzyszenie HDK ,,KRWINKA,, 22 kwietnia 2017 roku, zorganizowało na orliku w Sulejowie V Jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego pod hasłem ,,Krwiodawcy – Dzieciom,,

Impreza odbyła się w ramach obchodów Światowego Dnia Krwiodawcy, pod honorowymi patronatami :

  • Narodowego Centrum Krwi w Warszawie
  • Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia
  • Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Pana Adama Kaźmierczaka
  • Prezesa OZPN w Piotrkowie Trybunalskim Pana Stanisława Sipy
  • Starosty Powiatu Piotrkowskiego Pana Stanisława Cubały
  • Burmistrza Sulejowa Pana Wojciecha Ostrowskiego

Współorganizatorami turnieju byli m.in:

  • Urząd Miasta i Gminy Sulejów
  • OZPN w Piotrkowie Trybunalskim, który zapewnił sędziów.

W turnieju rywalizowały ze sobą drużyny w kategorii U-10 i młodsi. 8 drużyn zagrało systemem grupowym a następnie o poszczególne miejsca.

Po niezwykle emocjonujących meczach końcowa tabela przedstawiała się następująco :

  1. miejsce – Szczerbiec Wolbórz /Puchar ufundował Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień/. Dla najlepszej drużyny sprzęt sportowy ufundowała Piotrkowska firma KplusM sport.
  2. miejsce – Skalnik Sulejów II /Puchar ufundował Zarząd Łódzkiego Związku Piłki Nożnej/
  3. miejsce – Grabka Grabica/ Puchar ufundował Starosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Stanisław Cubała/

 

Ponadto dla drużyn z miejsc 1 – 3 piłki ufundował Zarząd Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

4. miejsce – Kasztelan Żarnów

5. miejsce – Luciążanka Przygłów

6. miejsce Skalnik Sulejów I

7. miejsce RAP Radomsko

8. miejsce Błękitni Dmosin

Napoje dla zawodników ufundowała Piotrkowska firma ,,Browar Sulimar,,.

Nadzór medyczny zapewnili strażacy z OSP w Sulejowie.

W imprezie organizacyjnie pomagali członkowie Piotrkowskiego SHDK ,,KRWINKA,,

Oprócz nagród drużynowych organizatorzy i sponsorzy ufundowali uczestnikom nagrody rzeczowe.

Oto nagrodzeni :

  • Najlepszy zawodnik turnieju MVPKonrad Przywara /Szczerbiec Wolbórz/.

Nagrodą dla zawodnika był Puchar ufundowany przez Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego.

  • Najlepszy strzelecWiktor Ossowski /Grabka Grabica/              

Nagrodą dla zawodnika był Puchar ufundowany przez Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego.

  • Najlepszy bramkarzJakub Różycki /Skalnik Sulejów II/.

Nagrodą dla zawodnika był Puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulejowie Adama Stobieckiego.

  • Najmłodszy zawodnikFarej Maciej /Błękitni Dmosin/.

Nagrodę rzeczową dla zawodnika ufundowało Piotrkowskie Stowarzyszenia HDK w Piotrkowie Trybunalskim.

Mecze grupowe

 Błękitni Dmosin – Skalnik Sulejów II                 –        0       :        2

Grabka Grabica – Luciążanka Przygłów              –        5       :        0

Szczerbiec Wolbórz – Skalnik Sulejów I              –        2       :        0

RAP Radomsko    – Kasztelan Żarnów               –        0       :        2

Błękitni Dmosin – Grabka Grabica                      –        0       :        2

Skalnik Sulejów II –      Luciążanka Przygłów     –        1       :        0

Szczerbiec Wolbórz – Kasztelan Żarnów              –        1       :        2

Skalnik Sulejów I – RAP Radomsko                    –        3       :        0

Luciążanka Przygłów – Błękitni Dmosin             –        0       :        1

Grabka Grabica – Skalnik Sulejów II                    –        4       :        0

Szczerbiec Wolbórz – RAP Radomsko                 –        2       :        0

Kasztelan Żarnów – Skalnik Sulejów I                –        1       :        1

 

Rozgrywki o miejsca 5 – 8

/3A – 4B/

Luciążanka Przygłów     – RAP Radomsko          –        1       :        0

/3B – 4A/

Skalnik Sulejów I          – Błękitni Dmosin          –        3       :        1

 

Mecz o miejsce 7/8

RAP Radomsko – Błękitni Dmosin                      –        0       :        0 k. 1 :0

 

Mecz o miejsce 5/6

Luciążanka Przygłów – Skalnik Sulejów I           –        1       :        1 k. 3:2

 

Rozgrywki o miejsca 1 – 4

/1A – 2B/

Grabka Grabica             – Szczerbiec Wolbórz      –        0       :        1

/1B – 2A/

Skalnik Sulejów II         – Kasztelan Żarnów       –        0       :        0 k. 4:3

 

Mecz o miejsce 3/4

Grabka Grabica – Kasztelan Żarnów                   –        3       :        1

Mecz o miejsce 1/2

Szczerbiec Wolbórz – Skalnik Sulejów II            –        1       :        0

Wsród gosci obecni byli : – Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Adam Stobiecki – V – ce Prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim Grzegorz Adamczyk. Przedstawiciele Fundacji VOTUM z Wrocławia. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy rozegrali dla dzieci mecz pokazowo – towarzyski z mieszaną drużyną Fundacji VOTUM.

  • IMAG0281
  • DSC_0676
  • IMAG0292
  • DSC_0663
  • DSC_0675
  • DSC_0709
  • DSC_0716
  • DSC_0734
  • DSC_0729
  • IMAG0356