Turniej Piłkarski na Orliku „Pożegnanie Lata”

Regulamin rozgrywek

1. ORGANIZATOR

Organizatorem turnieju są Urząd Miasta w Sulejowie i Zespół Orlika.

1. ZGŁOSZENIE DO TURNIEJU

Zgłoszenia do turnieju odbywają się do 21 września 2017 roku poprzez kontakt z animatorem Orlika w Sulejowie- Łukaszem Nojkiem tel. 513-398-664 e-mail lukasz_nojek@wp.pl. W meczach turniejowych mogą grać tylko zawodnicy zgłoszeni do Organizatora.

Zgłoszenie zawodników następuje poprzez dostarczenie do organizatora nie później niż dzień przed rozpoczęciem rozgrywek listy zawodników zawierającej dane przynajmniej 8 osób.

Nowi zawodnicy mogą być dopisani do listy zawodników nie później niż do 22 września 2017 roku.

Zgłoszenie drużyny do turnieju jest równoznaczne z deklaracją przyjęcia, stosowania i przestrzegania regulaminu rozgrywek.

III. ORGANIZACJA TURNIEJU

Zawodnik może być zgłoszony do jednej drużyny i nie może przejść do innej drużyny podczas trwania rozgrywek. W rozgrywkach mogą występować zawodnicy zrzeszeni i grający na co dzień w klubach piłkarskich.

Za zwycięstwo w meczu przyznawane są 3 punkty, 1 punkt za remis, 0 punktów za porażkę. O kolejności w tabeli decyduje:

większa liczba zdobytych punktów,

wynik bezpośrednich pojedynków pomiędzy zainteresowanymi drużynami (w przypadku większej liczby drużyn niż 2 o kolejności decydować będzie „mała tabelka” uwzględniająca pojedynki pomiędzy zainteresowanymi drużynami),bilans bramkowy, większa liczba zdobytych bramek.

Podczas rozgrywek prowadzona jest także klasyfikacja najlepszych strzelców i bramkarza sezonu.

Rozgrywki odbędą się 22 września o godzinie 17.00.

Turniej liczyć będzie od 4 do 8 zespołów w zależności od liczby zgłoszeń.

Do turnieju mogą zgłaszać się wszystkie chętne drużyny.

W turnieju będą grać zawodnicy pełnoletni, dozwolony jest udział zawodników, którzy skończyli 16 lat za pisemną zgodą rodziców/opiekunów prawnych( w wyjątkowych przypadkach dozwolony jest udział zawodników 15 letnich pisemna zgoda lekarza i rodzica).

Dla pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody od Urzędu Miasta Sulejów.

1. STRÓJ ZAWODNIKÓW

Zawodnicy zespołów zobowiązani są do występowania w możliwie jednolitych strojach, najlepiej z numerami. Bramkarz powinien posiadać strój odróżniający go od pozostałych zawodników. W przypadku, gdy obie drużyny rozpoczną grę w podobnych kolorystycznie strojach, sędzia ma obowiązek do nakazania założenia specjalnych oznaczników przez jedną z drużyn.

2. ZASADY OGÓLNE

Wszystkie mecze odbywają się na boisku typu Orlik i rozgrywane są piłką o rozmiarze 5.

Czas gry – 1×15 minut , półfinały, mecz o 3 miejsce i finał 2×10 minut z przerwą minutową.

Zespoły występują w składach 6-osobowych (5 zawodników z pola + bramkarz).

Mecz może zostać rozpoczęty przez sędziego w sytuacji, gdy drużyna liczy minimum 4 zawodników. Po rozpoczęciu gry sędzia odgwizduje walkower w przypadku przebywania na boisku tylko 3 zawodników z danej drużyny (gdy pozostali zostali usunięci z powodu kartek).

Maksymalny czas oczekiwania na komplet zawodników to 5 minut od wyznaczonej godziny rozpoczęcia gry.

1. STREFA ZMIAN

Zmiany podczas gry odbywają się „hokejowo” w strefie zmian, które znajdują się przy linii bocznej boiska.

Zmiana bramkarza musi odbywać się w strefie zmian i nie musi być uprzednio zgłoszona do sędziego. Zawodnik z pola wchodzący na pozycję bramkarza musi posiadać znacznik odmiennego koloru niż koszulki drużyny, w której występuje.

Źle wykonana zmiana będzie karana żółtą kartką dla zawodnika schodzącego.

1. FAULE

Wślizgi na zawodnika drużyny przeciwnej są zabronione. Zagranie wślizgiem jest dopuszczalne tylko w momencie blokowania ratowania piłki wpadającej do bramki lub wychodzącej na aut.

Bramkarz w polu karnym może atakować wślizgiem.

1. KARY

Zawodnicy karani są przez sędziego żółtymi i czerwonymi kartkami.

Żółta kartka – 2 minuty kary, czerwona kartka – kara dla zawodnika wykluczająca go z dalszej gry w meczu. Czerwona kartka otrzymana za podwójne napomnienie w jednym meczu (2x ż.k.), nie oznacza pauzy w kolejnym meczu.

Czerwona kartka otrzymana za przerwanie stuprocentowej sytuacji do strzelenia bramki np. wybicie piłki ręką z bramki, oznacza jeden mecz pauzy w kolejnym meczu.

Czerwona kartka otrzymana za brutalną grę oraz gwałtowne, agresywne zachowanie jest równoznaczna z pauzą od dwóch do pięciu meczów (o liczbie meczów decyduje Organizator).

Po otrzymaniu żółtej kartki drużyna gra w osłabieniu 2 minuty lub do utraty bramki.

W przypadku, gdy:

Zespół grający w 6 zawodników przeciwko 5 i zespół z większą liczbą grających zawodników zdobywa bramkę, to drużyna grająca 5 zawodnikami może uzupełnić skład,

Obie drużyny mają po 5 lub 4 zawodników i pada bramka, to drużyny pozostają z tą samą liczbą zawodników,

Bramkę zdobywa drużyna grająca w osłabieniu, następuje kontynuacja gry z tą samą liczbą zawodników.

Po otrzymaniu czerwonej kartki drużyna gra w osłabieniu bez względu na tracone bramki.

W przypadku czynnego znieważenia sędziego (uderzenie, oplucie, popchnięcie itp.) sędzia natychmiast kończy mecz. Wynik meczu zostaje zweryfikowany jako walkower przeciw drużynie, której zawodnik zawinił.

W przypadku gry w drużynie nieuprawnionego zawodnika wynik meczu zostaje zweryfikowany jako walkower dla drużyny przeciwnej.

W turnieju wykluczeni zostaną zawodnicy zachowujący się skandalicznie w poprzednich rozgrywkach.

1. INNE

Bramkarz nie może złapać piłki zagranej nogą od kolegi z drużyny.

Bramkarz wznawia grę od bramki ręką.

Dozwolone jest zagranie piłki w obrębie pola karnego po rozpoczęciu gry od bramki.

Bramkarz nie może zdobyć bramki po wrzucie piłki ręką z własnego pola karnego.

Przy wznawianiu gry z autu zawodnik broniący musi znajdować się minimum 2 metry od piłki. W przypadku celowego utrudniania wznowienia piłki do gry sędzia każe zawodnika drużyny broniącej żółtą kartką.

Przy wznawianiu gry z autu piłka musi stać nieruchomo oraz znajdować się na linii bocznej boiska lub za nią. W przypadku wznowienia gry, gdy piłka znajduje się w polu gry lub jest w ruchu, sędzia nakazuje wznawianie gry z autu przez drużynę przeciwną.

Przy wznawianiu gry z rzutu wolnego zawodnik broniący musi znajdować się minimum 5 metrów od piłki.

Nie obowiązuje przepis o spalonym.

Drużyna, której jeden z zawodników wybije piłkę w trybuny jest zobowiązana do wyznaczenia jednego z graczy rezerwowych do udania się po piłkę pod rygorem przerwania gry bez zatrzymywania czasu (w przypadku wybicia piłki przez zawodnika drużyny, dla której wynik jest niekorzystny) lub zakończenia zawodów (równoznaczne z przyznaniem walkowera) po 5 minutach od momentu wybicia piłki (w przypadku wybicia piłki przez zawodnika drużyny, dla której wynik jest korzystny). W przypadku braku zawodników rezerwowych po piłkę zobowiązany jest iść Organizator lub inna osoba do tego wyznaczona.

Pozostałe przepisy są zgodne z przepisami gry w piłkę nożną.

1. SYSTEM ROZGRYWEK

Turniej „Pożegnanie Lata” zorganizowany zostanie w zależności od liczby zgłoszeń.

Przewidywana liczba zespołów w turnieju to 4-8.

VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Każda z drużyna zobowiązana jest do zachowania porządku i czystości na terenie obiektu, na którym rozgrywane są mecze.

Na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i innych używek oraz palenia tytoniu.

Organizator ma prawo do zmiany terminarza najpóźniej do dwóch dni przed turniejem po uprzednim powiadomieniu o zmianie zainteresowanych ekip.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za urazy medyczne w trakcie rozgrywania meczów – zawodnicy posiadają świadomość, że w razie urazu nie mogą ubiegać się o odszkodowanie ze strony Organizatora rozgrywek.

Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej za rzeczy pozostawione w szatniach i na obiekcie, na którym rozgrywane są mecze PLP.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za wypadki wynikające z udziału w zajęciach osób chorych i wynikające z tego powodu wypadki oraz skutków przed, po i w czasie gry.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, w tym zmiany terminu rozgrywek.

Lista zgłoszeniowa oraz zgoda rodziców do pobrania poniżej.