Sprawozdanie

z turnieju tenisa stołowego w Kole

21 stycznia 2017 roku

 

            W dniu 21 stycznia 2017roku na świetlicy wiejskiej w Kole odbył się turniej tenisa stołowego dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00. W turnieju udział wzięły 16 osób. W turnieju udział brali nie tylko mieszkańcy Koła, ale również inni mieszkańcy z terenu Gminy Sulejów. Poza uczestnikami konkursu w świetlicy zgromadziła się także liczna widownia, która chętnie dopingowała wszystkich uczestników.

Organizatorami niniejszej imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna oraz Świetlica wiejska w Kole. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Sulejowa. Nagrody – paletki do tenisa stołowego, zestawy długopisów, siatkę do tenisa oraz deskorolkę – ufundowane zostały przez Gminę Sulejów. Dzieci otrzymały drobne prezenty za dopingowanie. Organizatorzy zapewnili stoły do rozgrywek, rakietki do tenisa stołowego, piłeczki, napoje oraz przekąski.

Turniej rozpoczął się powitaniem przybyłych gości oraz wszystkich uczestników. Kolejno przystąpiono do losowania uczestników poszczególnych meczów w ramach ustalonych wcześniej grup wiekowych. Przedstawiono również zasady, według których rozgrywane były mecze i sędziowie przyznawali punkty. Turniej rozgrywany był na dwóch stołach ping – pongowych. Klasyfikacja zawodników po kolejnych meczach umieszczana była w specjalnie na tą okoliczność przygotowanej tabeli.

Turniej rozpoczęła młodsza grupa uczestników, młodzież do lat 18. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Mucha i otrzymał deskorolkę. Z dorosłych pierwsze miejsce zajął Piotr Szczepka, który otrzymał profesjonalną siatkę do tenisa stołowego i piłeczki. Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 

Młodzież:

 1. Patryk Staniaszek
 2. Wiktoria Kołodziejczyk
 3. Weronika Zajączkowska
 4. Eryk Gładysz
 5. Adam Krześlak
 6. Krzysztof Mucha

Dorośli:

 1. Dariusz Mucha
 2. Piotr Szczepka
 3. Andrzej Zawoliński
 4. Dorota Krześlak
 5. Leszek Krześlak
 6. Eryk Szost
 7. Sebastian Szmich
 8. Jacek Staniaszek
 9. Tomasz Biłek
 10. Zbigniew Zajączkowski

Nagrody wręczali: radny Sławomir Szczur, komendant  jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole Tomasz Biłek oraz zarządca świetlicy w Kole Aleksandra Szkodzińska-Zajączkowska. Uczestnicy, którzy znaleźli się poza podium otrzymali nagrody pocieszenia.

Po rozegraniu spotkań dzieci i młodzieży wszystkich przybyły gości oraz uczestników zaproszono na poczęstunek. Obecni tego dnia na świetlicy mogli także skorzystać z przygotowanych przez organizatorów napojów bądź napić się kawy czy herbaty.

Impreza zakończyła około godziny 18.30. Zarówno uczestnicy, jak i goście gratulowali udanej imprezy i świetnej zabawy. Wszyscy czekają na kolejne zawody, które miałyby odbyć się już za rok.

 • DSC_0101
 • DSC_0106
 • DSC_0120_1
 • DSC_0121_1
 • DSC_0125_1
 • DSC_0126_1
 • DSC_0127_1
 • turniej1