W sobotę 3.06.2017 r. odbyła się pierwsza edycja Uszczyn Duathlon Kids. Około 100 dzieci wystartowało w duathlonie, dyscyplinie stanowiącej połączenie dwóch innych konkurencji biegu i kolarstwa.  Zawodnicy z klas IV-VI konkurowali na dystansie 0,3 km bieg;  2,6 km jazda rowerem;  0,3 km biegu .
W kategorii klas IV wygrał Igor Tokarski, przed Nikolą Kulbat i Sebastianem Stawiakiem.
W kategorii klas V pierwsze miejsce zdobył Jan Nowak przed Mateuszem Marchwińskim i Igorem Jadczykiem oraz Stanisławem Dudkiewiczem.
W kategorii klas VI wygrał Aleksander Murat przed Damianem Kulawiakiem i Szymonem Kowalskim.
Dzieci z klas I-III rywalizowały w dwóch konkurencjach jazdy indywidualnej na czas z przeszkodami
na dystansie 200 m oraz biegu na dystansie 300 m . Suma punktowa obu konkurencji dała końcowy wynik.
W kategorii klas I wygrał Franciszek Nowak przed Igorem Karczewskim i Filipem Słomką.
W kategorii klas II pierwsze miejsce zdobył Alan Woszczyk przed Mateuszem Salą i Szymonem Jędrzejczykiem
W kategorii klas III wygrała Hanna Różycka przed Dawidem Świstakiem i Brunonem Karczewskim.
Organizatorem imprezy było Piotrkowskie Stowarzyszenie Triathlonu „Tri Aktywny Piotrków” i Szkółka Kolarska dla dzieci Velo Speed TriAP.

Zawody odbywały się pod Patronatem Burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego, w ramach realizacji  programu „Profilaktyka poprzez sport