Wzorem latu ubiegłych i w tym roku KS Amber po raz 12 organizuje na całej długości Pilicy akcje sprzątania, pod nazwą „Czysta i Bezpieczna Pilica od Źródeł do Ujścia 2019”

Celem akcji jest:

– edukacja dzieci i młodzieży

– ochrona otaczającej nas przyrody

– posprzątanie brzegów rzeki Pilicy i jej dopływów, oraz kontrola koryt rzek

– integracja samorządów, instytucji, szkół, kół wędkarskich i innych środowisk do pomocy w sprzątaniu

 

KS Amber i Urząd Miejski w Sulejowie, już siódmy raz z rzędu akcje tę promują i prowadzą również na terenie gminy Sulejów.

Tegoroczna akcja w Sulejowie planowana jest na dzień 05 kwietnia (piątek) Start ul. Rynek godzina 8:00. Wzorem poprzednich lat, sprzątanie przeprowadzone zostanie z kajaków oraz z brzegów. O godzinie 11:00 wspólny Piknik Ekologiczny w Sali OSP Sulejów

Pragniemy zaangażować wszystkich, którym nie jest obojętny stan naszej rzeki. Szukamy osób, firm oraz instytucji które chciałby się przyłączyć. Nie oczekujemy wiele, poza samym udziałem i pomocą w pozbieraniu śmieci. Liczymy również na pomoc w rozpropagowaniu tej idei wśród innych, oraz tak jak i w poprzednich latach, że przyłączą się Państwo do tej akcji.

Scenariusz sprzątania będzie podobny do lat ubiegłych i uzależniony od ilości osób chcących w niej uczestniczyć.

Bardzo nas cieszy, że wspólny trud przynosi wymierne efekty i z roku na rok zbieramy coraz mniej śmieci.

Jeżeli chcą Państwo w tym roku uczestniczyć w tym projekcie to prosimy o potwierdzenie swojego udziału, wówczas będziemy planować dalsze nasze wspólne działania. Na zgłoszenia czekamy do dnia 15 marca.

Jeżeli maja Państwo jakiekolwiek pomysły, to jesteśmy na nie bardzo otwarci.