Gospodarzem wszystkich kategorii wiekowych w XVIII edycji turnieju „ z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” rozgrywek powiatowych była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Wszystkie rozgrywki odbywały się na boisku Orlik przy ulicy Koneckiej, które gościło szkoły i kluby na czterech turniejach. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych U-12 (r. 2006-07), U-10 (r. 2008-09) I U-8 (r. 2010-11).

Ze względu na duże zainteresowane w kategorii U-12 (do lat 12-stu) rozegrane zostały eliminacje gminne, w których udział wzięły Szkoły Podstawowe z Witowa, Uszczyna, Łęczna, Włodzimierzowa i Sulejowa. Zawody te odbyły się 16 października. Wśród chłopców wystąpiło sześć zespołów, z których najlepsi okazali się gospodarze SP nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie wygrywając 3-0 w finale ze Szkołą Podstawową we Włodzimierzowie. W kategorii dziewcząt awans wywalczyły także zawodniczki z SP nr 1 w Sulejowie, drugie miejsce zajęły piłkarki z SP w Łęcznie, a jako trzecie uplasowały się reprezentantki SP w Uszczynie.

3. SP Uszczyn 1 0-1

Skład SP Sulejów nr 1: Patura, Firmowska, Nowak Sara, Nowak Amelia, Majer, Dzianach, Bałucka i Ptak. Opiekun: Grażyna Ryszka.

3. SP Witów 0 0-9

Skład SP Sulejów nr 1: Biernacki, Klass, Kędra, Leśniczuk, Podlewski, Budkowski, Pyzia Brajan, Pardel i Twardowski. Opiekun: Łukasz Nojek.

Skład SP Sulejów nr 1 II: Konieczny, Moliński, Pyzia Daniel, Wiórek, Barczyk, Serafin i Warych. Opiekun: Łukasz Nojek.

W rozgrywkach powiatowych w kategorii wiekowej U-8 (poniżej 8 lat), które odbyły się na Orliku w Sulejowie 19 października wśród chłopców zgłosiły się drużyny z Moszczenicy, Rozprzy, Woli Kamockiej i Sulejowa. Najlepsza okazała się SP w Moszczenicy, a drugie miejsce zajęli zawodnicy klubu UKS Gmina Rozprza. Wśród dziewcząt w tej kategorii zgłosiły się tylko zawodniczki z SP nr 1 w Sulejowie i to właśnie one będą reprezentować powiat piotrkowski ziemski razem z kolegami z Moszczenicy na wiosnę w rozgrywkach wojewódzkich.

4. SP nr 1 Sulejów 0 1-10

Skład SP Sulejów nr 1: Witkowski, Gawin, Błaszczyk, Leśniczuk, Michalski, Bogusławski, Stolarek, Bąkowski, Stachacz, Ryszka i Chodzicki.

Dzień później 20 października do zmagań przystąpili zawodnicy z kategorii wiekowej U-10, a do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn: SP Moszczenica, UKS Gmina Rozprza, SP Wola Kamocka, GUKS Gorzkowice i SP nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Pomimo wyrównanej rywalizacji na czele znaleźli się znów zawodnicy z Moszczenicy prowadzeni przez Daniela Cichosza wyprzedzając UKS Gminę Rozprza i GUKS Gorzkowice. Podobnie jak w młodszej kategorii wśród dziewcząt nie zgłosiła się żadna drużyna oprócz SP nr 1 w Sulejowie, która wraz z Moszczenicą zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego.

5. SP Sulejów nr 1 3 6-7

Skład SP Sulejów nr 1: Michalak, Kuźnia, Olczyk, Franczak, Dudkiewicz, Pyzia, Szkatulski, Malarz, Król, Głowacki, Stępień i Staniec. Opiekun: Łukasz Nojek

26 października został rozegrany ostatni z cyklu turniejów w najstarszej kategorii wiekowej U-12. Zgłosiło się do tego etapu aż siedem drużyn chłopców: Błysk Aleksandrów, UKS Gmina Rozprza, SP Wola Kamocka, SP Stobnica, SP Moszczenica, GUKS Gorzkowice i SP nr 1 w Sulejowie. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których awans wywalczyły drużyny: SP Sulejów, SP Moszczenica, GUKS Gorzkowice i UKS Gmina Rozprza. W półfinałach mecze zakończyły się remisami i rzutami karnymi. W finale spotkały się drużyny z Moszczenicy i Gorzkowic. Lepsi okazali się podopieczni Daniela Cichosza z Moszczenicy wygrywając 4-0. Tym samym zwyciężyli we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt zgłosiły się tylko drużyny z Moszczenicy i Sulejowa. W wyrównanym meczu zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywały zawodniczki z Sulejowa. Wszystkie drużyny dziewcząt z Sulejowa będą reprezentowały powiat piotrkowski na zawodach wojewódzkich.

SP Moszczenica- GUKS Gorzkowice 4-0

Skład SP Sulejów nr 1: Klass, Kędra, Leśniczuk, Podlewski, Konieczny, Budkowski, Pyzia Brajan, Pardel i Twardowski. Opiekun: Łukasz Nojek.

SP Moszczenica- SP Sulejów nr 1 1-1 k. 0-2

Skład SP nr 1 Sulejów:

Wszystkie turnieje powiatowe sędziował Jakub Gorzeń z OZPN Piotrków Trybunalski, który jest absolwentem SP nr 1 w Sulejowie. Zebrał on dobre recenzje od trenerów poszczególnych zespołów. Opiekunem drużyny dziewcząt była Pani Grażyna Ryszka. Opiekunem drużyn chłopców był Łukasz Nojek, który był jednocześnie koordynatorem turniejów powiatowych. Nagrody dla poszczególnych drużyn wręczali Wicedyrektorzy SP nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie Grzegorz Ruciński i Marcin Para.