Na starcie Maratonu wokół Zalewu Sulejowskiego 2018, który odbył się w sobotę 15 września, stawiło się ponad pół tysiąca biegaczy i rowerzystów MTB . Uczestnicy z całego kraju rywalizowali na trzech trasach: Ultramaratonu Biegowego 50 km, Maratonu Rowerowego 50 km i Biegu 10 km.

Centrum Maratonu zlokalizowane było w Hotelu Podklasztorze mieszczącym się w zabytkowym Opactwie Cystersów w Sulejowie.

Organizatorami imprezy było stowarzyszenie Cyklomaniak, Protimer oraz Gmina Sulejów.

Głównymi partnerami wydarzenia byli: Hotel Podklasztorze, Nadleśnictwo Piotrków i Smardzewice, Ochotnicza Straż Pożarna w Sulejowie, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Fundacja Recal, Aljot, F.H. Nowalijka, Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient, Dr Marchewka oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Jak co roku wiele osób zaangażowało się w pomoc przy organizacji Maratonu. W tym roku oprócz wolontariuszy z Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu i harcerzy z Piotrkowskiego Hufca ZHP pomagali nam również żołnierze z 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

Nie można również zapomnieć o sponsorach naszej imprezy, wśród których znajdowali się: Kenda, Vertiss – personalizowana odzież sportowa, Nordhorn, Dr Marchewka, Studio Warto, Performance Lab, Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi, PHU Rowery S.C. Adrian Mogiła, KajMar – Spływy Sulejów, Mała Liga MTB/XC oraz medicycling.eu.

Choć trasa była wymagająca to prawie wszyscy sobie z nią poradzili.

Zwycięzcami w kategorii open 50 km MTB mężczyzn byli:

  1. Jarosław Ziółkowski z czasem: 01:48:18 REKORD TRASY
  2. Adam Grabara z czasem: 01:49:49
  3. Tomasz Lesiak z czasem: 01:49:51

Zwycięzcami w kategorii open 50 km MTB kobiet były:

  1. Małgorzata Lutecka  z czasem: 02:12:01
  2. Natalia Aleksandrowicz  z czasem: 02:24:44
  3. Joanna Grabara  z czasem: 02:28:16

Zwycięzcami w kategorii open Ultramaraton 50 km mężczyzn byli:

  1. Maurycy Oleksiewicz z czasem: 03:37:04 REKORD TRASY
  2. Michał Gajewski z czasem: 04:05:14
  3. Marcin Walczuk z czasem: 04:06:23

Zwycięzcami w kategorii open Ultramaraton 50 km kobiet były:

  1. Agnieszka Górniak-Antkowiak z czasem: 04:29:32
  2. Katarzyna Radzicka z czasem: 04:34:34
  3. Julita Titz-Koza z czasem: 04:44:55

Zwycięzcami w kategorii open Biegu na 10 km mężczyzn byli:

  1. Kamil Ogłoza z czasem: 00:40:10
  2. Piotr Gosik z czasem: 00:41:51
  3. Rafał Brzostowicz z czasem: 00:42:16

Zwycięzcami w kategorii open Biegu na 10 km kobiet były:

  1. Aleksandra Piątek z czasem: 00:44:55
  2. Donata Filipek z czasem: 00:50:02
  3. Sylwia Danielik-Słodkowska z czasem: 00:50:12

 

Pierwszy z Gminy Sulejów na 50km MTB

Bartosz          KRZACZYŃSKI       Poniatów  02:07:49

 

Pierwszy z Gminy Sulejów na 10km bieg:

Kamil OGŁOZA SULEJÓW 00:40:10

 

Pierwszy z Gminy Sulejów na 50km bieg:

Tomasz BIELECKI Sulejów Piotrkowski Klub Biegacza Endorfina  4 04:42:13

 

fot. Magdalena Wójcik/FB

fot. Dariusz Śmigielski/FB

  • 41820730_2291079997575562_2890065171147915264_o
  • 41830067_2291082807575281_6424982096531423232_o
  • 41867113_2291080250908870_4653621589479260160_o
  • 41889074_2291077404242488_536423535321546752_o
  • 41934083_396938477506803_5561314020696260608_o
  • 41935320_2291156744234554_150560366324088832_o
  • 41943857_396938137506837_6572245667433938944_o
  • 41961932_396938417506809_1768097989764579328_o
  • 41990843_396937607506890_4772549770776412160_n
  • 41824715_1870387026384158_6500481333762981888_n